Skocz do zawartości

[Koło przednie] Zmiana łożyska koła


Rekomendowane odpowiedzi

Żona ma rower RockRider 520 i łożysko koła zaczyna się odzywać. Oglądałem youtube i niby należy montować łożysko 6200. Już prawie zamówiłem, lecz pomyślałem, że zmierzę średnicę suwmiarką. Mierzę i wychodzi mi 29,4 mm. Wprasuję łożysko o średnicy 30 mm z luzem standardowym? Na jednym filmie koleś mówił, żeby przeszliwować od zewnątrz, ale trochę dużo brakuje (0,6 mm, a na filmie wspominał, że czasami trzeba zeszlifować 0,1-0,2 mm na ostrzałce diamentowej której nie posiadam). Może jakieś inne rozwiązanie. Rozważałem firmę SKF (ze względu, że w 2 autach super się sprawuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuj ten film, bo chciałbym zobaczyć tego magika.

Obstawiam, że ten typ jest jakimś ślusarzem i toczy wszystko co się da. Pewnie ma malucha z cylindrami rozwierconymi na 660 cm3 coby zyskać dodatkową moc.

EDIT:

A tu nie chodzi przypadkiem o zamontowanie łożysk "maszynowych" do piasty, która pierwotnie była na zwykłych stożkach?

Bo jak tak to przestań oglądać te filmy z Pakistanu i załóż to co było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2024 o 22:39, Maciek.B napisał:

Podlinkuj ten film, bo chciałbym zobaczyć tego magika.

Obstawiam, że ten typ jest jakimś ślusarzem i toczy wszystko co się da. Pewnie ma malucha z cylindrami rozwierconymi na 660 cm3 coby zyskać dodatkową moc.

EDIT:

A tu nie chodzi przypadkiem o zamontowanie łożysk "maszynowych" do piasty, która pierwotnie była na zwykłych stożkach?

Bo jak tak to przestań oglądać te filmy z Pakistanu i załóż to co było ;)

Przepraszam, że zacytuję sam siebie, ale nic dodać, nic ująć. Tylko pomyliłem się z tym Pakistanem, bo tam to pełna profeska w porównaniu do tego naszego rodaka ;)

Jak już uporasz się z piastami polecam zregenerować opony:

 

A tak na serio nie rób tego! Zabraniam :)

Ten chłop nie wie co mówi, ani co robi. 80% tego co powiedział to bzdury.

Nie chce mi się tego komentować, bo na temat tego filmu, który trwa kilkanaście minut można napisać książkę negującą na sto różnych sposobów każde jego słowo.

Nie zapomnij odkliknąć mu dzwoneczka i subika 😛

...

Pokusiło mnie, przeglądam jego kanał i chłop ma więcej takich filmów.

Założę się, że kupił kontener osi z łożyskami maszynowymi i próbuje to jakoś upłynnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...