Skocz do zawartości

[zębatka] przednia zębatka do wymiany


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, muszę wymienić ten przedni blat bo nie współpracuje z nową kasetą i łańcuchem po prostu ma już 18tys km przejechane i trzeszczy raczej się już nie ułoży z nowym łańcuchem i kasetą.

Pytanie co ja mogę kupić na co go wymienić? Szukam w google sram 40t 11spd x-sync

to będzie to?

https://allegro.pl/oferta/sram-force-1-tarcza-40t-zebatka-korby-x-sync-110bcd-1x11-alu-15672239363

https://www.sbike.pl/pl/products/zebatka-sram-rival-1-x-sync-1x11-bcd-110mm-40t-czarna-8161.html?selected_size=onesize

 

te powyżej np. nie mają tych dziurek tak jak w oryginalnym blacie, ale to chyba pierdoła w wyglądzie tylko

coś innego ewentualnie proponujecie na co tutaj wymienić ten blat?

20240810_203040.jpg

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W napędzie 1x10 Shimano eksperymentowałem z zębatkami więc kupiłem 30, 32, 34. Raceface, Absolutblack i chińska Deckas. Wszystkie 3 są na równi głośne. Teraz do napędu 1x12 Shimano kupiłem Wolftooth (Drop-Stop ST, dedykowana do łańcuchów HG+) i jest absolutna cisza. Jako oddzielną wersję sprzedają Drop-Stop B dedykowaną do SRAM Flattop chain. Deckas bezrefleksyjnie sprzedaje zębatki w których opisuje je jako pasujące do 8,9,10,11 i 12 rzędów bez rozróżniania czy to Shimano czy SRAM. To tyle z moich spostrzeżeń na temat nie dedykowanych zębatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chyba kupię ten Deckas a myślicie, że śrubki też są potrzebne?(w sensie czy też kupić) Czy te stare będą pasować:D heh.. nie mam doświadczenia akurat tego jeszcze nie zmieniałem, 

 

chrismel -> na jakieś super bezgłośnej pracy mi nie zależy, bardziej pytanie czy te z ali to jest coś warte, jeśli chodzi o trwałość.. ale komentarze z tego co widzę po internecie są nawet ok

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...