Skocz do zawartości

[widelec] upgrade Riprock 20''


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn śmiga na riprocku 20 od zeszłego sezonu, wkręcił się w jazdę na singlach i w bikeparku bardziej niż się spodziewałem. Niestety rośnie wolniej niż bym sobie życzył więc przejście na 24 czy więcej jest daleko przed nami.

W związku z tym zastanawiam się nad możliwością upgradu jego aktualnego roweru o amortyzowany widelec. Na sztywnym już szybciej nie pojedzie a bikepark jest dla niego mega trudnym wyzwaniem.

Widzę dwie opcje:

- znalezienie jakiegoś sensownego amortyzatora 20'' 

- zrobienie mulleta z 24'' z przodu

Plus pierwszego rozwiązania

- brak.

Wybór 20'' amorów jest prawie żaden

 

Plusy drugiego rozwiązania

- wybór odrobinę większy

- można wykorzystać amor w kolejnym rowerze 

 

Jak myślicie, ma to sens?

Nie zaburze za bardzo geometrii w rowerze?

 

Wszelkie uwagi i rady bardzo mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście z 20 na 24" to 5cm wyżej przód. To nie tyle zmieni geometrię co ją zniszczy. Wszystkie kąty ulegną spłaszczeniu, podniesiesz sporo do góry suport, zmieni się ustawienie środka ciężkości (do góry i do tyłu). Zamiast szukać i tak niedziałającego amortyzatora pod takie koło lepiej rozejrzeć się za sztywnym widelcem i lekką ale szeroką oponą na przód (to też może być trudne przy takim kole).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tą amortyzacją w rowerze dziecięcym to jest tak, że nawet jak założysz takiego np. powietrznego RST Spex 20, który waży 2kg to masa dziecka+roweru ledwo co będzie powodowała jakąś pracę ze wzgl na tarcie na uszczelnieniach oraz ślizgach + efekt przyklejenia. Ze swojego doświadczenia z rowerami dla dzieciaków - drogie amortyzatory (FOX, RS) zaczynały pracować jako tako dopiero przy masie (dziecko+rower) 55-60kg. 20" to jeszcze taki etap, że teren to właściwie ubite ścieżki p.poż, jakieś szutry itp.i tutaj amortyzator bardziej przeszkadza niż pomaga nawet w przypadku rowerów 29".

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdyby młody jeździł sobie po ścieżkach w lesie to nie byłoby tematu, "problem" jest taki że przejechał większość singli na dolnym śląsku i zaliczył pierwsze wypady do bike parku. Widać apetyt na więcej ale na trasach z rock gardenami czy większymi korzeniami męczył się okrutnie.

Ale nic, utwierdziliście mnie panowie w przekonaniu że to bez sensu i lepiej poczekać aż dorośnie do 24.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się się jednak pojawia. W ubiegłym tygodniu w Saalbach na Hacklberg Trail widziałem malucha na rowerze 20" z tak pracującym widelcem, że aż mnie zatkało - zwykle w takich widelcach nie widać, by pod szczupłym dzieciakiem coś się uginało, a tu, na kamienistym singlu widelec chodził jak Fox Factory pod sporym typem. Jeśli dobrze zauważyłem, to był HEIR. Potem sprawdziłem, że to widelec powietrzny z karbonowymi goleniami.... 1585g. Rower Prevelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...