Skocz do zawartości

[kanał YT] Mój kanał z filmami na YouTube


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałem się do tego tak naprawdę od wielu lat, ale najczęściej brakowało mi możliwości lub czasu. W końcu udało mi się ruszyć, aczkolwiek ze wspomnianym czasem niestety nic się nie zmieniło. Mamy blisko 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek, a ja dopiero skończyłem montaż filmu o regulacji przerzutki tylnej. Będzie to zaprzeczeniem pierwszych 9 słów, ale tak naprawdę wcale nie pchałem się do sieci. Co innego wrzucenie zdjęcia, pisanie artykułów do gazet czy bloga, a czym innym są filmy. 

Jednak kanał na YT miał być częściowo wyrazem mojej pasji, częściowo reklamą - wszak to aktualnie jedno z najciekawszych mediów, ale jakoś inni z mojej ekipy nie pchali się przed kamerę 😉 Dlatego postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce, nagrałem pierwsze filmy i możecie obejrzeć je na moim kanale: https://www.youtube.com/@serwisbajka

W założeniu ma być dużo treści o sprzęcie, samej jeździe, zajawce, jak i pogaduch. Piszę tu o tym jednorazowo nie w celu spamowania ale dlatego, że wiele osób pytało mnie na forum kiedy ruszy obiecany lata temu kanał, więc dotrzymuję obietnicy. Początki są oczywiście trudne w szczególności, jeśli ma się świadomość swoich słabości. A to, że człowiek się zapomina, a to jąka, a to coś przekręci... itd. Chciałoby się od razu robić topowe jakościowo nagrania i jak oglądam własne - porównując je z gigantami polskiego czy też zagranicznego YT - to robi się czasem naprawdę przykro. 

Jednakże od czego trzeba przecież zacząć i powtarzam sobie, że nie od razu Kraków zbudowano. Staram się, aby nagrania były coraz lepsze jakościowo i merytorycznie. Dopuszczam również możliwość, że za jakiś czas przestanę się tym zajmować bo możliwe, iż nie każdy nadaje się do "branży filmowej" 😉 I akurat wg mnie w ogóle nie powinienem się tym zajmować, ale jak wspomniałem z mojej ekipy nikt do tego się nie palił - przecież nie zmuszę siłą. Aczkolwiek to już najlepiej ocenicie Wy. 

Największym problemem jest aktualnie dla mnie czasochłonność tego przedsięwzięcia. Samo nagranie to tylko przedsionek pracy (najczęściej wykorzystuję do tego jedyne wolne dni, czyli weekendy, choć nie zawsze). Najgorszy jest sam montaż, bo ostatni film o regulacji przerzutki (widoczny na dole postu) zajął mi część soboty i niemal całą niedzielę. A trwa tylko niecałe 25 minut.

Jeśli to, co robię się Wam spodoba będę wdzięczny za subskrybcje - ułatwi mi to rozwijanie kanału. Wszelkie pomysły, uwagi, oceny - są na wagę złota. Krytyka w szczególności, bo tylko tak można wyeliminować błędy, które na pewno są i będą się pojawiać. Oby jednak było ich jak najmniej 🙂

Dzięki!
 

 

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie działasz czasem w Krakowie, odwiedzę? 🤣 Sam kanał jak dla mnie spoko, dobrze tłumaczysz, może więcej pewności siebie. Jak to lubisz i cię to kręci, to rób to, bo i tak się do tego nadajesz. Powodzenia, będę śledził :)

Edytowane przez Sg3rl0ck
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Sg3rl0ck niestety w Krakowie nie działam, aczkolwiek gdybym miał nieograniczone środki to chętnie 🙂
Ale przy okazji wizyty w Warszawie zapraszam do nas!

@Krypto.Szosowiec sprawa jak najbardziej poważna. W przypadku miniaturek staram się wykorzystywać materiał z filmu aby nie robić clickbaitów (sam tego nie lubię). 
Ale ostatni nagrany film robiłem na zmienionych ustawieniach kamery i później siedziałem cały week. z programem do obróbki, aby cokolwiek z tego wyciągnąć. 

I dlatego finalnie użyłem innej fotografii. Ale będę się starał tego nie robić. Dzięki! 

 

Edytowane przez Punkxtr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Punkxtr napisał:

Przymierzałem się do tego tak naprawdę od wielu lat, ale najczęściej brakowało mi możliwości lub czasu. W końcu udało mi się ruszyć

Świetnie! Czekałem na ten moment od dawna, gdy po raz pierwszy wspomniałeś o tym na facebooku :D

12 godzin temu, Punkxtr napisał:

i jak oglądam własne - porównując je z gigantami polskiego czy też zagranicznego YT - to robi się czasem naprawdę przykro. 

A ja mam zupełnie przeciwne zdanie na ten temat :D 

Pomimo, że są to pierwsze filmy, to, w mojej opinii, wyznaczasz wręcz nowy poziom polskiego YouTube w tej tematyce. Chociażby film z pełnego serwisu RockShox SIDa, czy upgrade-u Chargera w Lyriku - najwyższy możliwy profesjonalizm w kwestii wykonanych czynności (np. korzystanie z książki serwisowej, tj. sprawdzanie momentów obrotowych, uporządkowane narzędzia, czysty warsztat) świetna jakość nagrania, dobre oświetlenie, a wszystko poparte komentarzem i uzasadnieniem, z którego aż bije ogromne doświadczenie i brak przypadkowych ruchów :) Właśnie takiego kanału mi brakowało.

Są już, oczywiście inne, ale czegoś im brakowało. Jeśli to nie kłopot, możesz podzielić się informacją, z którymi kanałami porównywałeś, bo aż jestem ciekaw. 
Jednym z moich ulubionych jest Dominik z onthebike, od lat korzystam z jego poradników czy wskazówek, lubię też unbroken reed, bikeWorld.pl, Kubę Jędrzejczyka czy Rowerowe Porady, natomiast, niczego im nie ujmując, biorąc pod uwagę całokształt, uważam, że Twój kanał, to już poprzeczka wyżej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - wielkie, wielkie dzięki za mega słowa (naprawdę!). Ale bez fałszywej skromności - nie uważam, abym zrobił coś wyjątkowego. Zresztą dziś trudno o coś takiego, może jakbym nagrywał filmy na golasa to leciałyby suby 😉

Przyznam, że rowerowych kanałów na YT oglądam mało z racji braku czasu. Raczej jeśli już, to samochodowe. Ale lubię Michała Topora - przyjemnie opowiada, dobrze nagrywa. W kwestii czysto warsztatowej (jakość nagrań) Centrum Rowerowe IMHO wypada dobrze. Oczywiście dysponując odpowiednim kapitałem można wszystko ale fajnie byłoby móc nagrywać tego typu filmy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Punkxtr napisał:

Ale lubię Michała Topora - przyjemnie opowiada, dobrze nagrywa. W kwestii czysto warsztatowej (jakość nagrań) Centrum Rowerowe IMHO wypada dobrze.

O, faktycznie, Michała Topora również lubię czasem oglądać, Centrum Rowerowe też jest ok, choć mam wrażenie, że ich kanał jest nastawiony w kierunku promocji produktów, dostępnych w ich asortymencie i poradników dla osób początkujących, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rowerem (czego absolutnie nie krytykuję i nie widzę w tym nic złego), aniżeli materiałów serwisowych. 

Poza profesjonalnym montażem (w przypadku Centrum Rowerowego), uważam, że Twój kanał absolutnie nie ustępuje powyższym w innych kwestiach. 

12 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Pytanie zapewne retoryczne: filmy Park Tool widziałeś?

Oj tak, filmy Park Toola uwielbiam, moim zdaniem to prawdziwy TOP poradników rowerowych :) 
No, ale to już zagraniczny kanał, a nie każdy zna angielski. 

Edytowane przez filipog44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...