Skocz do zawartości

[Do ok 3500 zł] pierwszy rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od dłuższego czasu, szukam pierwszej szosy (obecnie jeżdżę na MTB). Na początek nie chciałbym przeznaczać jakiś ogromny kwot, bo też nie mam pewności, czy szosa faktycznie będzie dla mnie.

Opcję które biorę pod uwagę

1. Kross vento 4.0 krx,  tutaj mam trochę obawy co do osprzętu, czy te przerzutki własne Krossa się sprawdzą. Jest też wersja na pełnej tiagrze, ale w dobrej cenie dość ciężko dostępna przynajmniej jeżeli chodzi o mój rozmiar czyli S.

2. SENSA ROMAGNA COMP 105, generalnie o marce Sensa słyszałem wiele dobrego, w kwestii stosunku jakości do ceny. Tutaj na pewno sporych plusem jest grupa osprzętowa Shimano 105, plus jest dosyć lekki 

3. CENTURION HYPERDRIVE ULTEGRA, na papierze wygląda najbardziej okazale, Shimano Ultegra jeżeli chodzi o osprzęt i bardzo niska waga roweru, rower troszkę przekracza założony budżet. ale co w większym stopniu budzi moje obawy to fakt, że jest to rower po serwisowy .

Oczywiście otwarty jestem również na inne propozycje :D 

Ogólnie jestem osobą bardzo cierpliwą i mogę odczekać jeszcze trochę na nowy rower, i tutaj pojawia się pytanie czy miesiąc jesienno-zimowych jest możliwość złapania jeszcze lepszych okazji cenowych ?

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szosę na hamulcach U-brake i hamowała normalnie. Natomiast nieporozumieniem są mechaniczne tarczówki w połączeniu z barankiem. Jeżeli mają być tarczówki to musi być hydraulika więc minimum to hydrauliczna Tiagra. Takie rowery widziałem w cenie około 4000 np. od Sensy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, keltu napisał:

Nigdzie nie dostaniesz do tego żadnych części zamiennych ani tego nie przeserwisujesz, padnie jakaś duperela i nic z tym nie zrobisz - całość do wymiany, to już wystarczający powód żeby takie wynalazki omijać szerokim łukiem.

To jest takie czysto polskie pieprzenie,- " nie wiem, nie widziałem na oczy, ale się wypowiem" :) 

Przecież to jest najzwyklejsze w świecie L-twoo w standardzie Shimano xD, a więc jeżeli nie chce się komuś ściagać czegokolwiek np z Aliexpress, gdzie jest tego od zatrzesienia zamienia podzespół adekwatnym z Shimano :D

Gównem, bym tego nie nazwał. Same klamki zdecydowanie lepsze od odpowiedników Shimanowskich ;)

11 godzin temu, Electronite napisał:

I ile km przejechane? 400?

Jeżeli chodzi o mnie to klepnąłem już na tym lekko parę ładnych tysi ;)

Edytowane przez kaido2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Electronite napisał:

I ile km przejechane? 400?

1800km. Dramatu nie ma z L-twoo, ogólnie wielkiego żalu na KRX w opiniach nie ma.

13 godzin temu, Prospers2 napisał:

Ogólnie jestem osobą bardzo cierpliwą i mogę odczekać jeszcze trochę na nowy rower, i tutaj pojawia się pytanie czy miesiąc jesienno-zimowych jest możliwość złapania jeszcze lepszych okazji cenowych ?

Warto troszkę zwiększyć budżet, poszukać czegoś na hydraulice. Okazje zapewne będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...