Skocz do zawartości

[Mostek regulowany] Długość mostka regulowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem mostek 90 mm 7 stopni wzniosu. Potrzebuję wyżej i przetestowałem bontrager regulowany 85 mm. Mostek ten jest na podwyższeniu a nie w prostej linii. Jest ustawiony na zero więc tylko podniosłem a nie zmieniłem kąt.

Teraz chcę wymienić na taki w linii prostej, bez podwyższenia. Myślę o octopus 2 75mm albo accent 108 mm.

Chyba tak źle i tak nie dobrze bo co oznacza bardziej wyciągnięta pozycja na dłuższym mostku skoro go podniosę. Na starym mostku 90 mm musiałem trochę odsunąć siodełko a nacisk na kierownicę był spory. Na krótkim chyba będzie potrzebny niższy wznios co byłoby ok. Co może pójść nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że najlepszy wybór to ten

https://www.sbike.pl/pl/products/mostek-xlc-comp-st-t15-podwojna-regulacja-100mm-0-90st-80-80st-3526.html

Ma 100 mm i ciekawy jestem dłuższego ale podniesionego mostka. Tutaj można sobie go skrócić ale wraz z podnoszeniem, do tego kąt.

Ponieważ na razie zostanę przy regulowanym bontrager napisze coś o nim.

Mostek ciekawie wygląda i jest dobrze wykonany. Nie robi luzów ale w mieście 🤪

Jak się go reguluje to strzela czyli ustawia się go tak jak pozwala wejście zęba w dziurę.

Stopka która jest pod mostkiem podwyższa całość i robi to dużą różnicę. Miałem mostek 7 stopni a z tym podwyższeniem mam 0. W sumie to fajnie że płasko a nie turystycznie z dużym wzniosem.

Nie ma podziałki na mostku ale na innym widziałem 40 na plus i 20 na minus, w sumie 64 stopnie.

Jest głęboko w środku czyli trzeba zdjąć pierścienie dystansowe i długi klucz do wkręcenia śruby w rurę sterową.

Śruba i zaślepka nie jest dołączona. Mostek nie gwintowany.

Na pytania odpowiem jak zdarzy mi się tutaj zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...