Skocz do zawartości

[Canyon vs Focus] 4k euro - Pomoc w decyzji - Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Drodzy, muszę na dniach podjąć decyzję i niestety stanąłem w miejscu. 
Zawęziłem wybór do dwóch modeli.

Różnica 1,5 tyś PLN (canyon droższy)
Skok 170/160 (canyon)  vs 160/150 (focus) 
Podzespoły raczej podobne, choć focus ma XT zamiast Deore i nieco lepsze hamulce.
Carbon i tu i tu

Przemawia za mną waga focusa - 24KG Canyon - 25,5 KG
Nie wiem też czy ramy focusa nie są mocniejsze ?
Oszczędność finansowa nie jest kluczowa ale zawsze coś.


Niestety oba rowery są na FOX Rytm - choć wydaje mi się że Canyon ma lepszą wersję.
A może nie ma coś uprzedzać do rythm'a 🙂 ?

Co może dłużej trzymać cenę ?
Czy warto walczyć o ten skok 10mm więcej ?



Bardzo proszę o wskazówki 🙂

canyon:
https://emtb-test.com/en/review/canyon-striveon-cfr-underdog-750-2024/
focus:
https://www.focus-bikes.com/int/jam2-8-8

Aktualnie mam Krossa Sola boost 1.0 - bardzo go lubię, niestety rozmiar mam za duży.
Jeżdżę w Bielsku i Szczyrku, planuję Srebrną górę w przyszłym roku.

Edytowane przez kubakuba32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Wojcio Bystry, Rock&rolla, Twister od góry, Cygan dość trudny jak na mnie, ale daje radę.

Na Saharę Czy DH+ się nie porywam. Ilość korzeni i kamieni super nieprzyjemna.


Może mu się trafił taki egzemplarz, z reguły słyszę same pozytywne informację o Canyonach, focusy jak obserwuję nie są dość znane.

 

Edytowane przez kubakuba32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu był na forum gość co też odesłał. Godzinę temu przeglądam pewien kanał gdzie gość ma nowego elektryka i też komentarz, że "nie Canyon bo trzeszczy". Nie moja to będzie zabawka tylko zwracam uwagę by nie wpaść na minę. Tam są kłopoty miedzy innymi ze sterami bo kable idą przez nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak ja (u mnie kończy się na Saharze i Gondoli) - na pewno fox 36 ci starczy (jak do tego masz nie za wielką masę). Strive to specyficzny model pod bardzo szybkie zjazdy - ponadprzeciętnie długi. Z Canyonów - bo sam mam Canyona - bardziej by ci pasował https://www.canyon.com/en-pl/electric-bikes/electric-mountain-bikes/spectral-on/spectral-on-cf/spectral-on-cf-8/3390.html?dwvar_3390_pv_rahmenfarbe=M129_P06 - akurat jest promocja - zresztą to jest bardziej odpowiednik tego Focusa - Canyon daje lepszy damper, ale SLX zamiast XT. A główna różnica to Bosch vs. Shimano.

Sam mam Spectrala bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...