Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Shimano Deore XT M8130 a manetka bez Linkglide


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem kilka tygodni temu na necie przerzutkę tylną Deore, niestety zamiast tego co kupiłem, przyszła mi XT M8130 z Linkglide. Dopiero wróciłem z wakacji, przesyłkę odebrał sąsiad i minął czas na zwrot. Zanim kupię inną chciałem zapytać czy próbowaliście zestroić ten typ przerzutki z manetką bez linkglide? Ja mam napęd 8kę z manetkami Sram rocket (pod Shimano). Robiłem wstępną przymiarkę i albo płynnie przerzuca od 1 do 4 biegu albo  5-8 ale robiłem to pobieżnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem ceny wyszło podobnie, poza tym linkglidem przerzutka jest spoko. 

Niby łańcuch jest pod 8 rzędów ale przerzutka przyjęła go bez problemu i ładnie (cicho) pracuje, nic nie ociera. Indeks jest standard Shimano, pojemności nie przekraczam. No kaseta jest szersza bo 8 rzędów, mogę zmienić na 11 w sumie tylko manetek mi szkoda bo bardzo je lubię a do mojej jazdy wystarczające są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero mogłem zająć się tematem. Po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że może faktycznie czas już przejść na trochę (nowocześniejszą) formę przeniesienia napędu 🙂 Zakupiłem kasetę 10S linkglide i łańcuch 11s (kompatybilny wg. instrukcji) no udało mi się również dokupić manetkę 10tkę Deore M5130 również linkglide. Założyłem dziś kasetę i łańcuch, zostawiłem jeszcze wcześniejszą manetkę (testowo dla ciekawości) no i przód wciąż jeszcze jest 3x.

W kwestii co z czym działa. Łańcuch 11s na kasecie 8S pracował spoko, dało się ustawić biegi bez problemu. Po założeniu kasety 10s na manetce SRAM Rocket 8 rzędowej również w miarę daje się stroić, nie skończyłem jeszcze bo czasu brakło ale w miarę wyciągałem 8 biegów bez skrajnych tj. 1 i 10tki.

Łańcuch 11s na korbie 3s (stara Acera lub Alivio, nie pamiętam już) skacze bez problemu i działa cicho.

Teraz zastanawiam się czy skoro kupiłem już manetkę 10s to czy ją zakładać teraz, czy pocieszyć się jeszcze manetkami obrotowymi gdyby mi się ładnie udało zestroić. Nie rozumiem co Shimano ma do obrotowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...