Skocz do zawartości

[garmin] mocowanie garmin czy da sie naprawić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wczoraj podczas troche ostrzejszej jazdy uciekło mi koło i dość mocno wyleciałem z roweru, pozbierałem się natomiast zauważyłem, że uszkodziłem mocowanie na garminie, czy jest możliwość wymiany tego elementu ?

 

PXL_20240807_173222328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekSw w nowszych jest to wymienna wkręcana część. To mocno podnosi w uchwycie licznik i pewno trzeba wkleić aby się trzymało

@Xzc jedynie zostaje tobie serwis Garmina i wymiana całych plecków.  Taki urok starszych modeli Edge. W nowych  już robią to wymienne albo pancerne aluminiowe.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam tych plecków, bo urwał mi sie ten kawałek plastiku na tym okrągłym elemencie. który wpina się do mocowania. Spróbuje jeszcze lokalnym sklepie podpytać, bo nie bardzo chce wymieniac garmina, działa zadawalająco a szansa, że kolejnego rozwale jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xzc jakby u Garmina nie poskutkowało to masz tutaj https://pl.aliexpress.com/item/1005005295377660.html

Wymiana polega na odklejeniu ekranu od obudowy  , spięciu kabelków , osadzeniu w nowej i wklejeniu ekranu  najlepiej na REINZOSILU. Broń boże żywicami i silikonami klasycznymi czy kropelkami .

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem wyłamane gorzej jak u Ciebie, też 530. Ja szczęśliwie znalazłem brakujący element, wkleiłem go na porządny klej dwuskładnikowy i działa do dziś, już ze 2 lata. 

 

Tobie jeśli gramin nie pomoże, proponuje kupić na na ali za grosze takie mocowanie garmina, u siebie kawałek wyciąć na równo, z tamtego dorobić identyczny i wkleić na klej. ewentualnie zostaje Ci wymiana plecków całych, ale to już bardziej kosztowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mihau_ napisał:

A przy okazji kup sobie jakiś markowy uchwyt bo taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, to insert uchwytu ma się wyłamać a nie skrzydełka licznika 

Nie wiem czy tak ma być, ale osobiście w podobny sposób załatwiłem dwa Garmin'y, oba wpięte w oryginalne, garminowskie uchwyty. Jeden Edge poszedł do śmieci, a drugiego wymieniono na gwarancji na nowy egzemplarz. Tak więc Twoja teoria kolego @Mihau_, w moim przypadku, się nie sprawdziła. Swoja drogą oba zdarzenia były srogie ☠️ i nie roszczę pretensji wobec Garmin'a 😉.

Chyba, że poprzez "markowy" rozumiesz uchwyt innego producenta niż Garmin. W szosie mam mocowania K-Edge, ale szosa to nie ta intensywność upadków co w XC 😉.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest oryginalny uchwyt od garmina, natomiast sam wysięgnik też został połamany, w sensie ta okrągła część, w która wpina się garmina, niestety ale siła uderzenia była tak duża, że nie wiem czy jakikolwiek wynalazek by tutaj pomógł, akurat to był początek ścianki a miałem około 40km/h nie widziałem dokładnie co się stało z rowerem bo dopiero jak sie pozbierałem widziałem, że miał 2x kierownice obróconą, ale jest cały, natomiast uderzenie było na tyle mocne, że przebiło ochraniacz na kolanie, tak więc to uszkodzenie garmina nie jest jakimś wielkim ewenementem. Byłem w serwisie, który mi polecono i koszt wymiany plecków wychodzi 250 zł, garmin ma już 4 lat bateria nie trzymie jak w nowym ,więc jest okazją, żeby go wymienić na jakiś nowszy licznik. Może nie w temacie ale co polecacie do 2k ? Słyszłem dużo dobrego o hamerhead ale czy rzeczywiście jest tak dobry i może się okazać lepsza alternatywą od garmina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja "Hammera" jest mocno niedorobiona programowo, nie wiem czy już załatali to aktualizacją. Zresztą u nich  to bardzo kuleje. Po za tym bardzo kiepski czas pracy na jednym ładowaniu. To jest szpej do walnięcia kółka koło komina , w zasadzie jest to okrojony smartfon na andku.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pisałem wczoraj do nich maila, niestety brak odpowiedzi, nie wiem czy rzeczywiście tak jest, ale wydaje mi się problemem być to, że urządzenie pochodzi z dystrybucji z hiszpanii i z tego co kiedyś się orientowałem, ewentualna obsługa gwarancyjna powinna być załatwiana właśnie z oddziałem stamtąd, ale być może się mylę.

A orientuje się, ktoś czy jest odczuwalna różnica w funkcjonowaniu 540 w porównaniu do 530 ?

Edytowane przez Xzc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie co na Ali są obudowy w okolicach 80zł, czasem można trafić zupełnie nową (jak mi się udało w przypadku 520 Plus). Wymiana wymaga trochę czasu, precyzji i przede wszystkim zdolności - że tak to nazwę - elektro-manualnych, ale spokojnie można to ogarnąć w domu.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odezwał się suport garmina, zaproponowali mi wymianę na nowy w cenie 556 zł, pytałem w lokalnym serwisie o ewentualną naprawę wycenili ją na 250 zł, tak więc oferta garmina wydaje się dużo bardziej atrakcyjna, patrząc, że dostaje zupełnie nowe urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xzc zupełnie nowe to nie do końca tak. Dostaniesz urządzenie, które będzie wyglądać jak nowe. Będzie nowa bateria. Electronika i ekran może być z innych urządzeń. Na wszystko dostaniesz gwarancję. Takie urządzenie jest nazywane refurbished. Moim zdaniem cena spoko i osobiście bym szedł w tę stronę. Takiego refuba możesz sprzedać i kupić coś innego jak uznasz, że to właściwy kierunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie można kupić samą nakładkę i przykleić do obudowy, ja tak zrobiłem z moim igpsport (mocowanie jest kompatybilne z Garninem). Tyle że musiałem uciąć oryginalne, które było na tylnej obudowie i przykleić nakładkę ale to lepsze niż wyrzucenie całego sprzętu który jest sprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go cały czas używam, na szosie pasuje do mocowania, lekko chodzi na boki ale nie na tyle aby wypaść (sprawdzone w praktyce), na mtb włączam zapis i wiozę go w kieszeni, co prawda nie mam go pod ręka, żeby widzieć prędkość i inne dane, natomiast mam zapis na strave co w chwili obecnej mi wystarcza i nie jest aż tak dużym problemem, zdecydowanie częściej korzystam z nawigacji na szosie ale tak jak wspomniałem, tam garmin funkcjonuje w normalny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...