Skocz do zawartości

[Do 4000zł] lekki rower głównie do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam lekkiego (najlepiej poniżej 15kg) roweru damskiego, głównie do jazdy po mieście, sporadycznie do jazdy po leśnych ścieżkach. Raczej myślę o rowerze trekkingowym, ale widzę, że są one zwykle dosyć ciężkie. Natomiast mile widziane by było jakby od razu był bagażnik i koszyk. Co możecie polecić w budżecie do 4000zł?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego szukać - markowego crossa, te z reguły są lżejsze. Do tego zmiana widelca na sztywny, albo RockShox Paragon. Plus lekki bagażnik i koszyk. Z tym, że połączenie lekki i tani to niestety oksymoron. Biorąc pod uwagę że teraz podstawowe modele crossowe startują od ok. 2500zł ciężko mówić o lekkim za 4000zł. Mnie kilka lat temu udało się taki zamknąć w przedziale 4-5 tysięcy i osiągnąć ok. 12kg jak dobrze pamiętam. 

Z drugiej strony - 15kg to nie jest tak mało jak na rower, tutaj generalnie każdy rower crossowy, ze zmienionym napędem na 1x, oraz widelcem na powietrzny zmieści się w limicie wagowym. Jeśli ma być damski to skupiłbym się na wyglądzie, kolorze, etc. bo to są ważne parametry :D

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920-sram-nx/_/R-p-352473 pierwsza propozycja, tylko niedrogo doposażyć/czekać na jakąś małą promocję. 

Są też Mariny, Fairfax, Kentfield, mogą być dobrą bazą, ale i w standardzie nie będą ciężkie, z racji sztywnego widelca który to stosuje mało producentów. 

No i Trek Dual Sport 5gen. koło 27,5, lepiej się rozpędza w mieście, opona szeroka, miło amortyzuje na kostce, krawężnikach itd. Też brak amortyzatora więc waga spada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast koszyka polecam torbę, zaś kupno bagażnika systemowego (czyli takiego do którego można jednym ruchem wpiąć dedykowaną torbę) daje dużą wygodę użytkowania.

Niestety drogo.

Ja kupiłem taki: https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-rowerowy-tylny-atranvelo-tour-lite-pd24604/ - skusiły mnie fajne mocowania na dole do gum typu pajączek.

Z bagażnika wywaliłem od razu spręzynę dociskową, sam bagażnik jest bardzo fajny, realna waga ok. 500 g.

Torbę chyba kupię taką: https://atranvelo.com/product/zap-easy/

Tutaj masz system Topeak: 

Tutaj SKS: 

racktime: 

lub:

oraz inne niewymienione systemy - może są lepsze, tego nie wiem.

Zestaw bagażnik + torba/koszyk nie powinien ważyć więcej niż 1,3 - 1,6 kg.

Edytowane przez Jendrass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...