Skocz do zawartości

[do 4000 zł] Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam ostatnio gravela do 4000 zł i trafiłem w mediaexpert na FONDRIEST Raptor 2.0 i moje pytanie brzmi czy jest ktoś w stanie cokolwiek o nim powiedzieć, bo tak szczerze to bardzo cieżko znaleźć jakiekolwiek opinie o nim. Na pierwszy rzut oka dla początkującego takiego jak ja, który nigdy nie jeździł gravelem, ale poczytał odrobinę na forum ten rower wygląda naprawdę okej. 

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-szosowe/rower-szosowy-fondriest-raptor-2-0-m24-28-cali-meski-czarno-szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd, hamulce ok. Obręcze i piasty jakieś trzecioligowe, nie podali wagi roweru ani szerokości obręczy. Mostek i kierownica i sztyca słabe, pewnie ciężkie. Opony za cienkie. Nie mam pojęcia, jaka jest jakość tej ramy. Koła pewnie będą ciężkie, no ale w tej cenie na prawie pełnym GRX (bez korby). Nie wiem, czy ta cena jest adekwatna do całości.

Tylko jak z gwarancją, obowiązkowym przeglądem itd. w takim sklepie.

Edytowane przez Miro1970
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. GRX na plus, ale reszta zalatuje badziewiem.

Opony 700x33 i nie wygląda żeby było jakoś dużo miejsca w widelcu i ramie.

Nie wiem czy bym go kupił. Standardowy chwyt: dobre manetki, hamulce i przerzutka, natomiast reszta albo badziewnej firmy albo czegoś na pograniczu No Name.

A tabelka z geometrią?

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ma 3 najsłabsze rzeczy, moim zdaniem: aluminiowy widelec, stery 1. 1/18, więc ogarnięcie jakiegoś widelca karbon będzie kłopotem i niewiele miejsca na oponę. 

Osprzet raczej trzyma poziom, nawet ten zoom. Jedynie koła to wielka niewiadoma. 

Jak nie zamierzasz być jakimś szutrowym raiderem, rower trzyma poziom, a na oponie 35c tez da się konkretnie polatać, nawet w lesie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to możliwe, ja bym dorzucił do zakresu 5-6k i poszukał już czegoś "normalnego".

Oczywiście sobie zdaję sprawę jak wygląda kwestia finansów, no ale może się okazać że będziesz żałował po jakimś czasie zakupu tego z Media Expert. Najgorsze są koła. Może się okazać że to taki twór, że nawet podstawowy serwis będzie problematyczny, a części zamienne nie istnieją.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a mówili, że GRX 1x11 nie występuje, a to drugi po Xroad gdzie go widzę. Wiadomo niepełny, zbieranina części. Ja bym tego roweru nie kupił, 4k za ciężkiego kloca z wagą jak w średnim mtb/xc i alu widelcem. Koła będą ciężkie, komponenty też, no i wspomniany alu widelec. Dla przykładu road+, czy gravele z podstawową sorą 2x9 i mechaniką na pokładzie, średnimi kołami ważą 10,5, 11kg. Szukaj promki na rometa, kross. Ludzie tu jeszcze jakiegoś Felta polecali ze lekko ponad 4k.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...