Skocz do zawartości

[Klamkomanetki] Kross Trans 6.0 zmiana klamkomanetek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w tytule mam rower Kross Trans 6.0 i klamkomanetki radius które są bardzo nieudane. Chcę zmienić na coś co będzie dobrze działać. Moje przerzutki 3x9 tył Alvio przód Acera hamulce tarczowe mechaniczne. Możecie pomóc na jakie zmienić klamkomanetki żeby działały z tymi podzespołami? Problem największy jest taki że nie można dobrze wyregulować zmiany biegów na tych radiusach.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

nie za bardzo rozumiem, co oznacza ze się nie da wyregulować? a może linka i pancerz są stare? łańcuch wyciągnięta jak pierun, albo hak jest krzywy? Używałem tych manetek i były spoko, więc nie rozumiem o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście są dwa serwisy rowerowe rower jest na gwarancji zrobiłem nim dopiero 4 000 km. W serwisach mówią mi że to wina manetek i dlatego nie można wyregulować dokładnie biegów żeby działały płynnie. Albo chcą mnie naciągnąć albo to wina manetek. 

Od początku tego roweru jest problem z biegami i nikt nie potrafi tego naprawić. Sam próbowałem ale to mój pierwszy rower więc nie mam w tym doświadczenia. Te serwisy mówią żeby zmienić te klamkomanetki bo to są podróby i to jest tego winą. W moim mieście to koniec możliwość żeby ktoś mi z tym pomógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ten sam rower prawdopodobnie na tej samej stronie bo był w promocji, wina manetek. Jak przerzutnik i łańcuch jest świeżo naoliwiony to działa fajnie, po 2-3 wyjazdach na wyższy bieg muszę klikać po 2 razy. Spowodowane tym że tylną przerzutkę jest shimano alivio a manetki są niewiadome radius. Moja dziewczyna na model trans 5.0 gdzie jest cały system alivio i działa bez zarzutu. Planuję wymieniać manetki na swoim a w przyszłości cały system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmieniać klamkomanetki i zostawić 9 rzędów z tyłu to kupuj póki są. To nie jest coś co jest obecnie produkowane, tylko jakiś leżak magazynowy, jak te zejdą to raczej nie będzie kolejnych a obecnie produkowane są gorszej jakości. No chyba że Ci rama na tyle odpowiada że w przyszłości może będziesz zakładał hamulce hydrauliczne to kup same manetki ( też może jeszcze trafić starsze slm 3100 z grupy Alivio, to chyba najlepsze co można obecnie kupić nowe, z wyższych grup nie widziałem od kilku lat ) a tamte od radiusów zdemontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...