Skocz do zawartości

[Rękawice] Szosowe


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam krótkich rękawic szosowych. Wymagania standardowe: mają być wygodne, w miarę możliwości tłumić drgania i mieć dobrą przyczepność. Tylko tyle i aż tyle.

Aktualnie mam Giro Bravo Gel. Jeżeli chodzi o ubrania, nie mam bardzo dużych wymagań, jednak mimo to, uważam że te rękawice są beznadziejne. Ciasne nie tam gdzie potrzeba, chyba nic nie tłumią i zmechaciły się po kilku wyjazdach. Mam wrażenie że bardziej mnie bolą dłonie z nimi, niż bez nich.

Wolałbym krótkie, natomiast biorę pod uwagę także długie rękawice.

Budżet? Bez limitu w zasadzie. Mam Vouchery na Allegro, więc nawet do najdroższych jakie znalazłem, dopłacę max kilkadziesiąt PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z powodu dziwnie zbudowanych dłoni szybko mi one drętwiały to przerobiłem zdecydowanie zbyt dużą ilość rękawiczek. Ostatecznie 2 modele są dla mnie bardzo dobre

CASTELLI Competizione 2 - tak do 100km na szosie nie czuję, że mam je na rękach a jednocześnie na tyle skutecznie tłumią drgania, że nic nie drętwieje. Dodatkowo zaliczyłem szlifa w tych rękawiczkach i sunąłem na mokrym asfalcie kilka metrów opierając się na piętach i wewnętrznych częściach dłoni, buty zdarte a rękawiczki nie, dłonie bez śladu. 

randomowy link https://allegro.pl/oferta/rekawiczki-castelli-competizione-2-r-xl-czarne-14315754035

Specialized Body Geometry Dual-Gel - przy mojej nowo odkrytej pasji do długich jazd gravelowych, castelli dość szybko przestają wystarczać i dłonie drętwieją. Polecone przez znajomego spece rozwiązały problem, dobiłem już kilka razy do 170km na rajdach/wyścigach gravelowych i jeszcze nie zdrętwiały mi dłonie. Dziwny krój na łączeniu palca wskazującego i kciuka, najpierw coś mi przeszkadzała a potem przestało. 

randomowy link https://www.wysepka.pl/rekawiczki-krotkie/8593-rekawiczki-specialized-bg-dual-gel-sf-czarne.html

Deszcz, błoto, gorąc itd. nigdy nie poczułem na żadnych z powyższych żebym miał problem z przyczepnością na kierownicy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...