Skocz do zawartości

[Naprawa Roweru] Jaka piasta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ogólnie mam taki spory problem ponieważ jeżdze na rowerze aktualnie kross hexagon 2.0   ale potrzebuję naprawić tylne koło (to znaczy piaste)

bo piasta cała lata powodując latanie na boki całego koła przez co skrzypi , ociera o rame, strzela,  boję się jechać z górki na pełnych prędkościach

piasta była wymieniana ostatnio w serwisie niecałe 2 tygodnie temu, lecz teraz  znowu się to zdarzyło  aczkolwiek nie wiem czy to może być przez to bo najpierw jechałem ze stromej górki  wyłożonej asfaltem

a potem  w tym samym dniu miałem wypadek heh i wyleciałem przez kierownice i tylne koło uderzyło w krawężnik  a zaraz o drzewo(nie jestem pewny czy uderzyło w drzewo) (wylądował rower obok)   bo to na leśnej ścieżce

i od tamtej pory lata całe koło

 

i chciałem się dopytać bo ważę 100kg około +- , więc wiem że to też może być przyczyna i czy macie do polecenia co mogę zrobić z aktualną piastą  lub jakąś nową polecić która da rade jakoś te większe kg 

 

bo jak jeżdzę to no koło lata na wszelkie strony i czuć że się luzuje i po każdym zjeździe dokręcam koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kruci, nie spodziewałem sie że będzie tam wolnobieg, myślałem że będzie już kaseta, to utrudnia dobór piasty, można dobrać też jakiś szit który się rozleci, albo wymienić wolnobieg na kasetę (i to polecam), kaseta będzie kosztować jakieś 50zł, i mam jeszcze pytanie, czy masz tam 7 rzędów czy 8 w tylnej przerzutce? bo jak 7 to będzie potrzebna podkładka pod kasetę. 

16 godzin temu, LukiX napisał:

powinny pasować

do ramy rozstaw osi będzie pasować. piasta ma właśnie mocowanie na tarczę ale nie trzeba jej montować. 

jeszcze musisz policzyć szprychy ile masz w kole, o ile chcesz zostawić tę obręcz. ta piasta na foto ma 36h-czyli otworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie montowali podkładki  już jakiś spory czas temu,  7 rzędowa jest kaseta czy jak to tam zwał gdzie łancuch jest nad przerzutkami

36otw

i nie musze zostawiać tej samej obręczy bo opona jest łysa też już  więc bym całość kupił tylko takie by to sie nie zepsuło szybko pod moją wagą bo potrzebuje do czasu aż kupię nowy

image.png.51200a27db579b2f3ead4790afd36843.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, a jakie masz koła, 26 czy inne?

32h będzie raczej lepszym rozwiązaniem, jest bardziej popularny 

pod twoją wagę polecał bym ci kupić obręcz dartmoor raider, jest po prostu pancerna i niema szans żeby się nawet jakoś pogięła, i jest całkiem tania. 

szprychy polecam ci kupić najzwyklejsze, żadne sapim czy inne, nie ma różnicy, ale nyple weź stalowe, są znacznie wytrzymalsze od aluminiowych czy mosiężnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła 27.5    i obczaję 
bo i tak musze kupic całość

bo opony łyse praktycznie ale dziś odratowałem z kolegą na warsztacie  kółko od łozyska jakoś jedno wyparowało i temu latało ale jest i jest sztywniutko

 

obczaję te darmoor raider   dzięki za pomoc  z tym doborem jakby coś ten to bede pisał

https://www.rowertour.com/p/67212/obrecz-dartmoor-raider-v.2-27.5-czarna do tej obręczy  , https://www.rowertour.com/p/179344/szprychy-dartmoor-184-236mm-fioletowe-36-szt , jaką długość mam   dobrać do tej obręczy tych szprych,  , https://www.rowertour.com/p/179491/nyple-dartmoor-aluminiowe-anodowane-czarne-38-szt no nyple wybrałem te najtańsze i z dartmoora więc praktycznie cała obręcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...