Skocz do zawartości

[3000-5500zł] jazda leśna, drogi polne i rowerowe, pagórkiwielkopolska)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mężczyzna, 176 cm, 80-85 kg. Dużo biegam rekreacyjnie, zeszły rok po 70 km/tydzień, ale w tym roku zredukowałem kilometraż, roztyłem się, zanotowałem duży spadek formy i wzrost kilogramów.

Z 1-3 razy w tygodniu chciałbym się móc dodatkowo wybrać na rower, trasa w tygodniu pod godzinę- półtorej, w weekend pod dłuższych kilka godzin. Teren leśno-polny, trochę piasku, trochę korzeni, błota, kamieni, chaszczy, czasem droga rowerowa czy w ostateczności- droga asfaltowa (nie lubię być mijany przez samochody, ale czasem nie ma wyboru). Małomiasteczkowa wielkopolska- trochę pagórków w okolicy mam, ale oczywiście bez długich podjazdów i zjazdów. Komfort jazdy czy prostota obsługi są dla mnie ważniejsze, niż prędkość (z bieganiem też się wlekę). Fajnie też by było móc go zabrać na wypad w Karkonosze i nie umrzeć jeżdżąc cały dzień w bardziej kondycyjnie wymagającym terenie czy móc też jeździć w brzydszą pogodę, poza sezonem.

Z góry dziękuje za porady, modele czy ukierunkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na prędkościach Ci nie zależy, a chcesz napęd jednorzędowy który poradzi sobie w górach, to chyba najlepszym wyborem będzie mtb o spokojniej (nie wyścigowej) geometrii ale z tym może być ciężko bo teraz moda na rowery XC.

Do jazdy jaką preferujesz na codzień lepiej sprawdziłby się cross z ewentualnie szerszą oponą, ale tam napęd 1x może być na stromych podjazdach zbyt twardy. 

Explorer 540 jest teraz w dobrej cenie. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414
 

Jest wszystko co trzeba, sztywne osie, powietrzny amor, dobra waga, spokojna geometria. Jedyna oszczędność to prosty napęd 1x10, ale do tego co potrzebujesz spokojnie da sobie radę, tylko na dzień dobry zmieniłbym przednią zębatkę na 32.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...