Skocz do zawartości

[Kokpit] czy skrócić?


Rekomendowane odpowiedzi

Szosa Caad 10 alu. Rozmiar 52, ja mierzę 173cm i mam średni zasięg rąk.

Trenuję na szosie od roku. Nie mogę na rowerze znaleźć komfortowej pozycji do używania hamulców. Najlepsza pozycja to dłonie w połowie między mostkiem a rogami. Łapanie za klamki nienaturalnie mnie wyciąga. Po regulacji kierownicy u bardziej doświadczonych kolarzy dolny chwyt jest OK. Siodełko przesunięte do przodu.

Mostek mam 80mm -10st.

Mam pytanie czy w szosie mogę zastosować krótszy mostek rzędu 50mm? Nie zaburzy to prowadzenia roweru?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to przesuwanie siodełka nie służy do regulacji położenia kierownicy. Gdyby tak było to ludzie zamiast kupować mostek ze wznosem np. 10 cm opuszczaliby siodełko o 10 cm. Wychodzi na to samo. Prawda ?

Jak odwrócisz mostek z - na + to skrócisz reach o 8 mm. Dodatkowo dłoń też się przybliży czyli zyskasz ponad 1 cm. To jest gratis i od tego bym zaczął.

Wrzuć zdjęcie roweru z boku. Będzie można ocenić ustawienie klamek i kierownicy.

Co do samego rozmiaru ramy poczekaj na odpowiedź kogoś kto siedzi w temacie bo nie będę oceniał na podstawie tabelki producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie roweru od boku.

Można skrócič do 50 mm, tylko na początku będzie nieco dziwnie.

Tyle że Ty masz klasyczną szosą i pewnie dość standardowe wymiary, więc coś tutaj mocno nie gra jeżeli musisz skracać i tak już krótki mostek.

A może jak "typowy" rowerzysta, zamiast obrócić miednicę do przodu i wyprostować plecy, robisz takiego śmiesznego garba i zabierasz sobie kilka cm zasięgu?

To jest nieco przerysowana pozycja, ale łatwo zrozumieć o co chodzi:

bike-fitting-correct-posture.jpg

Co do doświadczonych kolarzy. Ja byłbym ostrożny. Taki doświadczony kolarz, wcisnął mi szosę z górną rurą 575 mm, podczas gdy mam tyle wzrostu co Ty.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek 50mm oznacza jedno - rower jest za długi. Możecie pisać co chcecie...ale taki lostek oznacza że gdzieś jest coś bardzo zle.

Dodatkowo, 80mm to jest minimum, jesli nie ponizej min dla szosy. Geometria układu kierowniczego jest zwyczajnie zepsuta.

Dobrze dobrany rower oznacza, że mostek rozni sie o +/-2cm od fabrycznego...chyba że jesteś prosem, mazz o 2rozmiary za mała ramę i mostek 13-14cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Słuchajcie ze względu na brak kondycji jeżdżę na treningi z bardziej doświadczonymi. Staram się teraz robić 3-4 x w tygodniu po 50-60km.

Dzisiaj 65km na kole. Rozjazd 10km 25km/h. Dalej 35km chłopaki cisną, robią zmiany, prędkość 38-42km/h, ja nie pcham się na zmianę dalej na kole.

Po 45km tętno dłuższy czas pod kreską czyli ponad 170bpm. Spadam z koła, obniżam tętno i wracam sam do domu 35km/h i pod wiatr 30-32km/h. Tętno już 125bpm.

Tak sobie teraz jeżdżę szosą i nie mam czasu na leśną rekreację mtb :)

Fotki już wrzucam

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...