Skocz do zawartości

[szosa] Drugi rower


Alex81

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że na odcinku +/- 6km będzie liczyć się przede wszystkim moc, ale możesz zainwestować kilkanaście tysiaków w fanty z THM, Most, Black Inc. i się przekonać 😉.

Albo taniej, już ci tak bardzo zależy, to poproś kogoś żeby cię dobrze rozprowadził pod segment, a dalej już sobie poradzisz 😁.

 

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤣

...KOM'y na szosie to nie KOM'y na XC. Na szosie jest ciężko. W moich rejonach jeździ sporo bardzo mocnych chłopaków, mastersów i kilku czynnych zawodników. A najgorsze jest to, że w rejonie Katowic zawsze leci TdP, a oni cisną równo  ponad 40 km/h...

Ale dawaj, nie bądź sęp 😉.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 14:44, Alex81 napisał:

I ten 1% będzie to właśnie te 4 sek,które np mi brakuje przy segmencie którego rekord do pobicia wynosi 10:21 min ;)

Jedź na segment bez bidonu, będziesz miał KOMa "za darmo"

BTW ile masz wzrostu i ile ważysz? Masz poziom fatu 4% że nie ma z czego schodzić? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alex81 Ciężko będzie przebić Twojego Gianta. Całkiem niedawno woził się nim sam Jeff Linder i bardzo ciepło się o nim wypowiadał. Żeby poczuć różnicę, celuj w topowe modele producentów, które są zwykle sztywniejsze, bo ulepione z innego typu włókien węglowych. Jeśli nie jeździsz na codzień w górach, wyższe stożki 60-80mm też pomogą.

Ustal też priorytety, bo rower aero nie idzie w parze z lekkością, a spasiona madonka to tego koronny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiem ze juz trochę kotlet... 

ale jak przy takim rowerze masz srednia 29, to serio inny rower nic nie da. 

jezeli masz kase i chcesz sobie coś kupić, kupuj. 

jezeli jej nie masz i chcesz to twoje zycie, kupuj. 

ale nie tlumacz sobie tego lepszymi wynikami, bo ich nie będzie. 

moje zyciowki, solo na trasie gdzie jade i zawracam: 33,6km/h na 40km i 32,5km/h na 70km. rower z podsiodłówka, lampkami, w butach spd gravel i pedalach eh500 wazy jakies 11,5kg <sensa disc na 105> i kupie sobie kiedys inne kola ;) na 100%kupie. ale dlagego ze mi sie stozki podobają, a nie ze bede magicznie szybszy. 

reasumując, jezeli chcesz to kupuj. Ale szybszy dzieki rowerowi nie będziesz ;)

ps. pamietaj przed jazda zaliczyć kibelek! po co wozić balast!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...