Skocz do zawartości

[do ~5000] mtb trail/xc


Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim, standardowe pytanie 'co kupic' :)

bio: 180cm, 42 lata, przekrok 85cm, waga 77kg. ostatni rower na ktorym jezdzilem to spec p2 all mountain z 2009 roku w przymalym rozmiarze 17 i kolach 26 z super  geometria ktora wtedy byla dziwna a dzisiaj widze ze jest normą. rower pomimo ze byl mega wygodny i super zwrotny w górach w dół to jest na dzisiejsze standardy przymaly i tak sie tez na nim zawsze czulem, wiec po 13 latach wlasnie przekazalem go 12 letniemu synowi, a sam chce cos nowego.

jazda: jestem realista wiec na co dzien bedzie grana jazda po mazowieckich łąkach i lasach, ale udalo sie do tej pory tez poprobowac wjechac (wepchnac:) i zjechac po Beskidach, np z Klimczoka czy Magurki Wilkowickiej i mam olbrzymia ochote na wiecej technicznej zabawy po korzeniach i stromych zjazdach. Z drugiej strony rower musi byc w stanie jechac sprawnie po plaskim i pod gore a na asfalcie nie moze zabijac pozycją. Duzo czasu spedzam tez w Dolomitach i mam mega ochote pojezdzic tamtejsze trasy, ktore w wiekszosci zawieraja w sobie dlugie przejazdy po halach, szutrach albo podjazdy po mocno zniszczonym asfalcie ze sporymi dziurami. A potem nastepuje zjazd i techniczna zabawa, ktora mnie mega pociaga:)

chcialbym zeby rower byl mozliwie lekki, wygodny, dawal szanse pojezdzenia 50+km w sobote czy niedziele laczac spokojny dojazd z agresywnym zjazdem albo jakas bardziej techniczna zabawa po lasach. carbon odpada, budzet max 1300€/5k PLN, moga byc poprzednie roczniki.  

Na ten moment rozwazam 3-4 rowery: 
radon jealous al 9 - fajna niska waga, super osprzet, dobra cena, ale jak to da rade na zjazdach?

https://www.bike-discount.de/de/radon-jealous-al-9.0-4
radon cragger 7 - spelnia wiekszosc wymagan i mega mi sie podoba (zwl 8 z DVO!) ale mam watpliwosci co do plaskiego i podjazdow. 

https://www.bike-discount.de/de/radon-cragger-7.0-3
canyon gc  - pewien kompromis miedzy jednym i drugim
spec chisel - moge kupic nowego w cenie ~1k€, ale przy w/w radonach wypada naprawde slabo wyjawszy rame

poczytalem juz chyba wszystko co bylo na forum i pewnie kazdy z w/w rowerow to bedzie dla mnie sprzet ponad dzisiejsze potrzeby, niemniej tym razem obiecalem sobie ze jak kupie to zaczne serio jezdzic i chcialbym naprawde dopasowac sobie sprzet pod siebie. gravele i jakies lajtowe crossy odpadaja - wole kompromis na asfalcie i potencjal w gorach niz odwrotnie. 

z gory dzieki za porady i przemyslenia!

Edytowane przez can
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, NerfMe napisał:

Dołóż sobie do rozważań Bonero:

https://www.rosebikes.pl/rose-bonero-2-2693546

Jeśli chcesz mieć największą zabawę na zjazdach to wybierałbym między Bonero a Craggerem, rowery XC zostaw w spokoju. 

Dzieki, bonero widzialem i tez biore pod uwage. Jest jeszcze eccentric alu 29, rocznik 24 do wyrwania w kasie do 5k, ale nie bardzo moge znalezc wiecej recenzji. Warto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli model Eccentrica z Reconem to nie ma startu do Craggera i Bonero. Moim zdaniem to na ten moment dwa najbardziej opłacalne sztywne trailowki na rynku, chyba że na jakąś mega promocje się załapiesz.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem to na ten moment dwa najbardziej opłacalne sztywne trailowki na rynku,

ok, poszukalem troche mocniej i znalazlem dobra promke na craggera 7, ale mam problem z rozmiarem. przy moim prawie 180cm i 84 przekroku jestem idealnie w srodku. 

znalazlem wymiary starego speca ktory jako 17" byl fajnie zwrotny, ale moim zdaniem jednak mocno maly na co dzien i pod gore. moze jestes - lub ktos jest w stanie pomoc i porownac geometrie craggera z tym specem? chodzi mi o wielkosc, czy M i L beda wieksze od speca i jak mocno.  z Radona odpisali mi standard, ze jak chce zwrotnie to M, a jak dostojnie to L :D 

tu wymiary speca: 

pozdr

spec geo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo , podepnę się pod temat szukam MTB cena 5000 - 6000 PLN , mam 3 typy ale jestem otwarty na inne rowery , słabo się znam stąd moja prośba , używany będzie w podwarszawskich lasach i weekendowo 1 - 2 w miesiącu w górach (trasy raczej amatorskie) :

https://roweroza.pl/rower-gorski-gt-avalanche-expert-2024

https://immotion.pl/rowery-gorskie/3859-rower-gorski-marin-team-marin-1-2024.html

https://velmar.pl/pl/p/Rower-gorski-Merida-Big-Nine-Limited-/7711

z góry dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2024 o 14:21, NerfMe napisał:

Porównanie geometrii tych rowerów nie ma sensu.

Na obecnych rowerach się po prostu inaczej jeździ niż na starych 26.

Ja na Twoim miejscu brałbym M.

Właściwie już się zdecydowałem na craggera ale jeszcze wpadł mi  giant fathom 2 z 2023 - jest sens rozważyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce rower XC to promka powyżej jest ciekawą opcja.

Jeśli chodzi o Fathoma to moim zdaniem Giant go tak konfiguruje by się nie sprzedawał: nijakie hamulce, amortyzator który ma mieszane opinie, słaba manetka, napęd o mniejszym zakresie na najlżejszych biegach niż Craggera. Szkoda bo na tej ramie można by zbudować ciekawy rower.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2024 o 14:21, NerfMe napisał:

Porównanie geometrii tych rowerów nie ma sensu.

Na obecnych rowerach się po prostu inaczej jeździ niż na starych 26.

Ja na Twoim miejscu brałbym M.


trafiony zatopiony na buycycle, nowka rozmiar M 💪🏻😀 jest MEGA, i jeszcze wyglada. Faktycznie geo na innej planecie vs 15 lat wstecz 😱

dziekuje za pomoc zwlaszcza NerfMe i ide jezdzic :) 

IMG_4741.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...