Skocz do zawartości

[Spodenki rowerowe] długa trasa


Rekomendowane odpowiedzi

@chrismel  w Castelli , Rapha , itp.czy zwłaszcza w Assosie ceny tych " lepsiejszych" są urwane z choinki . Są  inne firmy szyjące ciuchy na dobrym , przystępnym poziomie. Osobiście też sobie chwalę Gore, Northwave, Endure.

 

 

 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Assos-a to teraz kupiłem ich potówkę https://www.assos.com/eu/summer-ss-skin-layer-p1-p11-40-450-1o.html i lekką bluzę https://www.assos.com/eu/mille-gt-spring-fall-ls-jersey-c2-178747.html

Potówkę ujeżdżam aktualnie jako koszulkę. Bluza wisi w łazience, codziennie ją przymierzam dla frajdy :) Obie rzeczy leżą na mnie jak ulał i są to przyjemnie wydane pieniądze. Natomiast faktycznie seria GTO ma już nieadekwatnie do tego oferuje odjechane ceny. Albo jest druga możliwość - po prostu jesteśmy za biedni i na nie patrzymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się i ja na spodenki  Castelli Espresso.Przymierzone ,spakowane i jeszcze szybciej odesłane .Podobne odczucia co do szelek miałem jak @chrismel,po chwili robiły się z nich jakieś takie wąziutkie paseczk i druga sprawa to wkładka wszyta jakoś tak strasznie do tyłu.

Sam krój spodenek  ,długość i szerokość nogawki ,materiał jak najbardziej na plus,poza tymi detalami .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel podobnie jak Tobie bardzo mi przypasowały koszulki Assosa. Moja ulubiona to GT C2 w kolorze " święta biel "( tak ją Assos ochrzcił). Nie za kompresyjna , delikatnie przylega , świetna dzianina.

@Gregory34 pisałem ,że te nie RC gacie mają do bani szelki. A z tym wszyciem badziej do tyłu pampersa jest to  celowe zagranie. Pośmigaj trasę 200 km w Castelli starszym co ma z przodu normanie wszytego  i takim nowym modelu co jest do tyłu. Po tych dwóch setkach będziedz wiedział dlaczego tak zrobili. Zresztą Castelli robi gacie dla zawodowców i słucha wszystkich ich opini.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@pecio - pod Twoim kątem piszę bo lubisz sobie kupić porządny ciuch od czasu do czasu. Zachwycałem się 3 tygodnie temu bluzą MILLE GT Spring Fall. Gdyby naszła Cię ochota na nią to jej nie kupuj. Bluza nawet w najmniejszym stopniu nie zabezpiecza przed wiatrem. Więc nie ma praktycznie znaczenia czy ją założymy czy nie. Jak było nam ciut za chłodno bez niej to będzie nam ciut za chłodno dalej z tą różnicą że jak się zatrzymamy to zaczniemy się pocić. Nadaje się tylko na spacer po parku albo jak ktoś potrzebuje bielizny termicznej z kieszeniami z tyłu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mega zadowolony. Ale używam jej jako koszulki. W upalne dni każda dodatkowa warstwa (np. kieszenie z tyłu) mi przeszkadza a tu mam cienki materiał w pojedynczej warstwie. Jest bardzo elastyczna. Moja budowa, jakby to delikatnie ująć, jest daleka od ideału a potówka dokładnie przylega. Z tradycyjnymi koszulkami mam ten problem że jak jest dobra w talii to u góry mam luz i na odwrót. Jak mam dopasowaną górę to w talii ledwo się mogę dopiąć. Tutaj tego problemu nie ma.

Jedyny minus a może raczej cecha to że widać na niej pozostałości potu więc po każdej jeździe należy ją wyprać jak chcemy schludnie wyglądać. Z drugiej strony, bardzo szybko schnie, więc wystarczy ją przepłukać w umywalce wodą z mydłem i następnego dnia mamy suchą i świeżutką.

Nie wiem natomiast jak z trwałością bo za krótko jej używam.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna kwestia - trwałość. Bo przy tej cenie oczekiwałbym że wytrzyma co najmniej 2 sezony a najlepiej 3. Jeżeli okaże się że nie to będę spoglądał w stronę Decathlona, jakiś Van Rysel albo coś w tym stylu. Bo np. ta to 1/4 ceny Assosa: https://www.decathlon.pl/p/koszulka-termoaktywna-van-rysel-900/_/R-p-306005?mc=8547378

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałość to mam X-bionic, jedna bez rękawków czarna, druga z rękawkami, biała. Cioram je już kilka sezonów, czarna wygląda dobrze, natomiast biała widać że już trochę przeszła. Materiał wciąż ok, ale kolor już nie ten i miejscami brudna, doprac nie można 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...