Skocz do zawartości

[Spodenki rowerowe] długa trasa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, aktualnie jeżdżę na Romet Aspre A1 i jego oryginalnym siodełku. Używam 2 par spodenek z Decathlon, jedne z szelkami jedne bez. W obu mam problem, że już po kilkunastu km mocno uwierają mnie albo krawędzie wkładki albo szwy za wkładką. Mam wrażenie, że wkładka jest zbyt mała albo coś takiego (brzeg wkładki nie wystaje poza siedzonko, nie wiem czy tak powinno być). 
Szukam rozwiązania problemu i może są to odpowiednie spodenki, których nigdy nie doświadczyłem. Czy ktoś może polecić firmę, sklep, sposób doboru, cokolwiek? Za miesiąć czeka mnie tygodniowa wyprawa z kilkugodzinnymi codziennymi jazdami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DLA MNIE * Assos w kwestii gaci jest mocno przereklamowany. Jeździłem w GTS a potem w topowych GTO.  Krój który na pierwszy rzut oka wydaje się genialny podczas jazdy pokazuje swoje oblicze ( obciera pachwiny), wkładka  też pupy nie urywa.   Wróciłem do sprawdzonego Castelli z genialną wkładką Progetto .  Na tą wkładkę też trzeba uważać  bo w zasadzie są dwa warianty  i różne ewolucje w zależności od rocznika.  Ale nie mniej tego jest top DLA MNIE *  topowa konstrukcja.

 

* Moje odczucia anatomiczne nie muszą się pokrywać z odczuciami innych osobników

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za opinie. A czy przy doborze spodenek warto mierzyc roztaw kosci? Czy spodenki mają różne szerokości wkładek? Może przy okazji zaopytam o siodełko, aktualnie jeżdżę na dość twardym Stelle Italia, ale wydaje mi się, że na miękciejszym i szerszym byłoby mi wygodniej w długiej trasie. Czy ktoś ma podobne odczucia wbrew temu co mówi się ogólem, że twardsze i węższe siedzonko jest lepsze na długie trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie oferty Gore ale na pewno w niektórych modelach jest membrana windstopper. W modelach zimowych - super. Ale pakowanie tego do letnich kiedy oczekujemy maksymalnej oddchalności to jakiś absurd. Kiedyś kupiłem na próbę jakieś ich spodnie zimowe i to była tragedia - wykonali je chyba z drewna. Membrany mają genialne ale z ich spodenkami bym uważał.

@pecio - a mógłbyś polecić jakiś model Castelli ? Bo rozglądam się właśnie za jakimiś trochę tańszymi spodenkami na niezbyt długie jazdy. Ale też żeby móc bez stresu usiąść na kamieniu. Myślałem o Endurance 3 bo to chyba najtańsze z wkładką Progetto X2 Seamless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel Ja mam dwie generacje Free Areo RC oraz te topowe Premio Black które dla mnie są najlepszymi gaciami wszechczasów. Zrobione są z kosmicznego materiału. A pampers z generacji na generację ewoluował. Zmienia się też geometria wszycia. Są też dwa rodzaje ta " bidniejsza"  w Endurance , Espresso oraz długodystansowa bardziej sprężysta / ciut grubsza w topowych Castelli.

Mam też w jednych gaciach zimowych Kissa i to też bardzo fajna " podkładka" coś porównywalnego do GTSa Assosa.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czegoś konkretnego się dowiedziałem bo ze strony Castelli nic nie wynika.

Ostatnie pytanie. Jest bardzo dużo narzekań w necie na jakość szwów i dotyczy to wszystkich modeli włącznie z Premio Black. Czy też masz takie doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gacie , koszulki, bluzy, kurtki są bezbłędnie wykonane. Dla przykładu w gaciach Free Areo  trzeciej generacji mam nalatane cztery sezony  i baaardzo " gruby" dystans i dalej wyglądają jak nowe. Nic nie przetarte , szwy całe. To samo dotyczy się koszulki i bluzy z tego samego okresu. W Premio śmigam dopiero od trzech miesięcy . Mam gacie w komplecie z koszulką. W Premio gaciach masz je tak uszyte , że praktycznie jest minimalna ilość szwów są tylko z trzech paneli. Resztę sprawy załatwia kosmiczna technologia i materiał który bez szwów jest  tak tkany ,że zawiera w sobie różne grubości , nici i spełnia w różnych strefach inne zadania.Nie wiem jak to robią, jak kroją taki materiał dla mnie kosmos. Tam gdzie inne firmy wszywają mankiet lub stosują kompresyjne panele  w Premio masz to w materiale wbudowane.

20240804_065437_1.jpg

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castelli to faktycznie już nieco wyższa półka od Gore, ale nie widzę jakieś dużej przewagi we wkładkach, przynajmniej w modelu Espresso z wkładką Progetto X2 Air, ale na pewno jakość wykonania jak i sam przewiew na lepszym poziomie, no i nie trzeba golić do nich nóg 🤣. W sumie muszę dłużej w Castelli pojeździć by też być obiektywny, bo jak na razie to tylko 2 jazdy po 130 km zaliczyły. 

Edytowane przez Mandoleran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się trafić chińskie spodenki,  Racmmmer XXL dla człowieka z dżinsami w pasie 33.    Nie ma tragedii :)  mam drugą nową parę. Lubię i szanuję!  ( chociaż po opisach Castelli mam ochotę na coś bardziej kosmicznego) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie lubię bardzo kiedy mi nie wygodnie to przerobiłem kilka par spodenek, pasowały mi tylko castelli z wkładką progetoo x2 i assos t.cento evo. Zostają tylko castelli bo assosy wzięły się i przetarły po jednym sezonie a castelli wyglądają jak z paczki po 2x większym dystansie. Teraz głównie model Free Unlimited i kocham boczne kieszonki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernorator też myślałem nad Unlimited . Bardziej takie luzackie i golonek nie trzeba skrobać do nich.

A jak Castelli eksperymentuje z ciuchami to powiem Wam ,że wypuścili nowatorską koszulkę dla ultrasów z wszytą kieszenią na plecach na ich  autorski bukłak.

 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernorator zarąbiście bo nie widziałem testów . Bardzo mnie zaintrygowała jak ją zobaczyłem pierwszy raz. Ciekaw byłem właśnie jak to siedzi na plecach i jak się koszulka zachowuje podczas jazdy. I teraz wiem też, że można w zasadzie dowolny bukłak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio Spędziłem dzisiaj w sklepie prawie dwie godziny przymierzając wszystko co mieli Castelli. W spodenkach które są na mnie dobre ściągacz u dołu powiewa luźno jak sukienka. Poza tym szelki po dwóch ruchach zamieniają się w sznurki. W ogóle nie trzymają kształtu. Mierzyłem koszulkę z długim rękawem. Niby fajna, rozmiar OK, ale całkowicie luźne rękawy. Po co mi koszulka szosowa z powiewającymi rękawami za 500 zł ? Przymierzyłem kurtkę z Goretex Infinium. Ta akurat była fajna. Ale kosztowała 1000 zł a bardzo podobną kupiłem od Gore za 465 zł. Generalnie ich ciuchy sprawiają wrażenie taniochy na poziomie Decathlona tyle że Decathlon liczy sobie mniej więcej połowę tego co Castelli. No i ta ich rozmiarówka. Wygląda jakby wszystko szyli w innej fabryce, ktoś inny projektował każdą rzecz wg. tylko sobie wiadomego widzimisię. Nic nie pasuje idealnie niezależnie jaki rozmiar wybierzemy.

Ale wydaje mi się że wiem dlaczego GTS Ci nie pasowały. Przeciętny facet ma obwód uda na poziomie 55-65 cm. Ja jestem blisko tej dolnej granicy. Podejrzewam że Ty gdzieś pośrodku albo nawet powyżej. Stąd mi się uda w nie mieszczą bez problemu a Ciebie uwierają. Zgadłem ? I z tego też powodu Castelii leżą Ci dobrze a dla mnie są za luźne.

Tak na marginesie Assosa z serii GT mogę brać bez przymierzania bo wszystkie wymiary są spójne dla całej serii. Polityki Castelli odnośnie rozmiarówki nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel tak mam udka trochu bardziej " napakowane"😁.

A w Castelli te podstawowe gacie i jeszcze z starszych serii mają takie z pupy szelki. W nowych i serii RC są lepsze niż w Asosie .

A rozmiarówkę masz w Castelli  bardzo spójną. Masz kroje Race , Tailored i Regular. RACE  jak sama nazwa wskazuje jest to wyczynowy krój bardzo obcisły , kompresyjny. Tailored jest nadal sportowy ale deko luźniejszy. Regular to już luzackie ciuchy do jazdy po bułki do sklepu.  I teraz w zależności od tego dobierasz  rozmiar. W Assosie masz taką samą politykę zawężoną tylko do Race i Tailored. Rozmiarówkę Tailored  reprezentuje seria GT, GTS, GTO . I faktycznie mankiety w gaciach Asoosa są raczej dla anorektyktów z zanikiem mięśni 😉😁 . We mnie się wrzynały jak sznurki w szynkę wielkanocną. Ale ......zawsze to podkreślam , co jest idealne dla mnie nie musi komuś innemu pasować i vice versa.

Nie jesteśmy klonami i każdy z Nas się różni budową anatomiczną itp.

I jeszcze ten toksyczny nakrapiamy silikon w mankietach Asoosa. Większość testerów na niego narzekała. W Castelli też jest ale po kontakcie z nim nic się nie dzieje. A w Premio w ogóle nie ma ani grama silikonu.

 

 

 

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...