Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Zestaw lampek na szosę do ok. 150-200 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam zestawu lampek na szosę, lampki nie będą służyć do oświetlania drogi w nocy jedynie do tego, abym był dobrze widoczny w dzień.

Moje wymagania:

- małe gabaryty,

- ładowanie przez USB,

- możliwość montażu na sztycach/kierownicach aero i okrągłych,

Mój faworyt to Giant Recon 100

https://www.giant-bicycles.com/pl/zestaw-lampek-recon-100-2020

Może macie coś do polecenia, bo jest tego sporo na rynku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam przednią, chciałem dokupić tylną, bo świecą dobrze, ale powyższe mnie skutecznie zniechęciło. :)
Nie polecam na pewno lampki Enfitnix Cubelite III z AliExpress. Ładnie wygląda, ładnie wykonana, ładowana przez USB C, tylko co z tego, jak nie spełnia swoich podstawowych funkcji? Światło okazało się na zewnątrz bardzo słabe, a funkcja "Stop" działa jak i kiedy chce, zazwyczaj świeci się przez 3/4 czasu włączenia lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem, że chce małe lampki typowo rowerowe ;) a nie jakieś latarki nie wiadomo jakiej mocy :)

moim faworytem jest Giant z pierwszego postu,

są jeszcze takie od Lezyne, ale ludzie skarżą się na pękające paski plus słabe nie gumowane mocowania, co w przypadku mojej płaski sztucy pewni będzie problemem..

https://ride.lezyne.com/collections/pairs-lights-to-be-seen/products/femto-drive-usb-pair.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z lampek które opisałeś, mam ich kilka. Jeżeli chcesz naprawdę dobrą widoczność z tyłu to polecam TL 200.  Przerabiałem lampki Bontragera, światło jest naprawdę mega mocne i widoczne, ale minus taki, że moja w ciągu roku 2 razy były wymieniana na gwarancji, co prawda od razu na miejscu w sklepie, ale i tak trzeba było jeździć. 

 

Tył gianta mam mocowany na jarzmo siodełka, przód pod uchwytem na garmina. Także wszystko ładnie schludnie. 

Edytowane przez seba8121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rowerowe_lowe napisał:

na przód zdecydowanie polecam Convoy s2 a tył już dokupisz w dobrej cenie :)poza tym będą teraz sezonowej obniżki

Wiedziałem że mocowany na gumke recepturkę, modzony Convoy z Ali, musi się pojawić 🤣 Convoy jest jak Lenin. Wiecznie żywy. A ja myślałem że troczenie "cywilnej" latarki do kierownicy to pieśń przeszłości 😁

Wybierz cos z Knog'a. Więcej niż przyzwoite / wystarczające. 

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KNKS napisał:

Wybierz cos z Knog'a. Więcej niż przyzwoite / wystarczające. 

oglądałem, w moim budżecie jest knog blinder mini, ale jakoś na razie do mnie nie przemawiają...

7 minut temu, KNKS napisał:

Tyle tylko że niekoniecznie chce współpracować ze sztycą aero, czy tam o innym przekroju niż owal/okrąg. 

Właśnie też o to chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad czymś takim. Tylko szkoda, że nie ma regulacji kątowej. Potrzebowałbym czegoś zgrabnego, filigranowego.

Kombinuje tak, bo mam grupę mechaniczną i hamulce mechaniczne, więc trochę kabli jest na kierownicy i te lampki mocowane na opaski gumowe mogą nie podejść, ale jeszcze to zweryfikuję...

1111.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zwykły adapter na gopro/latarkę + https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-latarki-convoy-na-kask-mocowanie-gopro-7668056151 + oczywiście Lumintop B01. Można regulować pochylenie, trzyma jak przyspawane (nie do końca rozumiem też w czym ci mają przeszkadzać pancerze) wygląda tak:

20240619-165604.jpg

Edytowane przez keltu
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Michal2008 napisał:

Myślałem nad czymś takim. Tylko szkoda, że nie ma regulacji kątowej. Potrzebowałbym czegoś zgrabnego, filigranowego.

Kombinuje tak, bo mam grupę mechaniczną i hamulce mechaniczne, więc trochę kabli jest na kierownicy i te lampki mocowane na opaski gumowe mogą nie podejść, ale jeszcze to zweryfikuję...

1111.png

Jeżeli chodzi o tę lampkę to są specjalne zaczepy - poniżej fotka. Natomiast pod uchwyt Garmina dajesz taki adapter => https://allegro.pl/oferta/adapter-szybkiego-montazu-varia-ut800-gopro-do-uchwytu-garmin-edge-14171351679 Jeżeli masz uchwyt starej generacji to wtedy trzeba kupić adapter przykręcany na śrubkach od spodu => https://allegro.pl/oferta/adapter-kamery-gopro-sjcam-lampki-latarki-do-uchwytu-rowerowego-typu-garmin-14057506483

Używam i bardzo sobie chwalę. Regulacja kąta jest, bo połączenia jest ruchome. 

BontragerBlendrUniversalIonMount_26815_A_Primary.jpg

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...