Skocz do zawartości

[Rower] Dylemat nad zakupem roweru crossowego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dylemat nad zakupem roweru. Patrzę na rowery typu cross z przeznaczeniem jazdy w terenie i po asfalcie, czytałem tu na forum odnośnie napędu 2x10, 3x10 i nie wiem już w sumie z jakim wybrać. Znalazłem taki rower Tabou Flow 4.0 2024 i teraz pytanie czy napęd spoko, przerzutki i inne elementy. 

https://www.tabou.pl/produkt/rower-crossowy-tabou-flow-4-0-2024/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości - dlaczego właśnie ten Tabou? 

Abstrahując od tego - kompletnie nieopłacalny rower. Napęd z gatunku podstawowych, działających i bez szału. Widelec badziewna sprężyna, ale w tym budżecie to standard. W podobnych pieniądzach masz Unibike Crossfire, podobny rower, ale będziesz miał chociaż blokadę widelca z kierownicy, czy korbę ze sztywną osią - teoretycznie sztywniejsza, praktycznie prosta w serwisie. Napęd to kwestia bardzo indywidualna, ale jeśli nie jesteś globtroterem który założy bagażnik, wielkie sakwy i pojedzie w Alpy nie potrzebujesz zakresu jaki daje napęd 3x i taki 2x w zupełności wystarczy - jedna zębatka z przodu jako główna, druga na większe górki. 

A coś innego? Jest masa rowerów crossowych, różniących się i osprzętem i geometrią ramy. Najlepiej wybrać się do dobrego sklepu i poszerzyć wiedzę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź. Nie należę akurat do osób, które zakłada sakwy ale taki napęd 2x10 może być fajny jakbym robił nie jakieś duże trasy po asfalcie np do 100km lub czasem więcej?

 

https://www.unibike.pl/vipergts.html

ten rower może być ciekawszy?

Edytowane przez Artur3452
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki surowy w ocenie Tabou bym nie był . Ten rower ma całkiem sensowny napęd i waży niewiele ponad 14kg .  Wątpliwości może budzić sama marka bo mało o niej info i nie wiadomo jak np z trwałością ramy , kół itp .

Za unibike stoi z kolei w zasadzie tylko marka czyli pewność . Ten rower będzie jeździł latami i nic nie powinno się dziać . Waga 15,3kg , napęd  Cues . Nie najlepsze opinie czytałem o tych grupach , tzn działa gorzej od klasycznych , starych . ???

Kolega @MikeSkywalkerdobrze radzi na koniec . Idź do sklepu , a najlepiej kilku i zobacz co w realu możesz kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań, a jakich piszesz wystarczy aż nadto 2x8 czy 2x9. 3x jest naprawdę bez sensu, męczące wachlowanie nadmiarem biegów, często się pokrywających, trudne czyszczenie itd. Skutek będzie taki, że i tak będziesz jeździł na jeden tarczy sporadycznie na dwóch. Napęd 3x jest do bardzo świadomej turystyki kwalifikowanej.

Prawdopodobnie nawet Cues 1x11 by cię całkiem, a nawet bardziej zadowolił, on jest sensownie zestopniowany.  Jeśli masz dość płasko, to kaseta 11-45 plus korba 40. Albo 42 - jeśli masz więcej siły czy preferujesz troszke bardziej siłowe pedałowanie.

 

Edytowane przez Miro1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...