Skocz do zawartości

[7-10k] uniwersalny gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wzrost 178 cm.

Przymierzam się do zakupu pierwszego gravela. Jeżdżony będzie głównie po szutrach/asfaltach w okolicy Wrocławia, ale chciałbym żeby dało się nim też wygodnie jeździć po leśnych lub utwardzanych górskich ścieżkach. Mam czasami problemy z dolną częścią kręgosłupa i z tego względu preferuję bardziej komfortową niż sportową pozycję żeby można było robić dłuższe trasy.

Byłem wczoraj na żywo obejrzeć kilka modeli i polecano mi bardzo markę Cube jako świetny stosunek jakości do ceny + uniwersalność, a konkretnie:

  • Cube Nuroad C:62 Pro
    • karbon 1x11 za ~10k
  • Cube Nuroad Race
    • aluminium 2x11 za ~7k

Wydawały mi się całkiem wygodne na tyle ile można stwierdzić jadąc parę minut po parkingu. Nie czułem też znacznej różnicy w komforcie jazdy między nimi. 

W podobnej cenie jak Nuroad Race (aluminium) można już znaleźć:

  • karbonowego Eskera 7.0
    • ~7k za wersję SRAM Rival
    • ~7.5k za GRX
  • SENSA Modena GRX / SENSA Romagna GRX
    • też alu, ale z trochę lepszym osprzętem

lub np dopłacić do innych karbonów, tańszych o ~1k niż C:62 Pro:

  • Marin Headlands 1
  • Esker 8.0

Albo ~10-11k za:

  • SENSA Giulia Elite GRX
  • SENSA Giulia Pro GRX

Czy w którymś z wymienionych Cube'ów, jest coś co sprawia że są lepsze od Eskera 7.0? Patrząc po podzespołach wygląda to na podobną klasę.

Byłbym bardzo wdzięczny za ogólne ukierunkowanie, jestem otwarty na wszystkie marki. Nie zależy mi na logo, tylko na wytrzymałości i jak najlepszym stosunku jakości do ceny. Fajnie jakby też ładnie wyglądał, tu Eskery kuleją.

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z marką Cube (mam od kilku lat karbonowego HT), to na pewno mają dopracowane jakościowo ramy karbonowe plus dobry osprzęt za rozsądne pieniądze. Do tego dochodzi świetny osprzęt od Newmen, a dokładnie ich koła, które są jednymi z najlepszych na rynku, jeżeli chodzi o wagę, jakość i wytrzymałość. 

Finalnie należy i tak wybrać rower to co najbardziej nam się podoba i ten, który jest najbardziej wygodny. No i oczywiście warunki gwarancyjne. Ja z Cube nie mam najmniejszego problemu, więc nie wypowiem się na temat reklamacji itd.

Edytowane przez DEFTONES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym cube robi raczej sztywny karbon i chyba nuroad też taki jest. Są ramy pracujące (np. giant revolt) i są takie, gdzie karbon to solidny i dopracowany projekt, jednak niekoniecznie nakierowany na pracę i tłumienie. Na ile znam opinie użytkowników Nuroad, to jest to ta 2 opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak jakbym miał brać karbonową ramę to chciałbym żeby tłumiła, więc raczej coś innego niż Nuroad C:62 Pro.

Starając się zostać bliżej dolnej granicy - z poniższych rowerów który byłby najlepszy?

  • Cube Nuroad Race
    • aluminium 2x11 za ~7k
    • on niestety nie ma już kół, które chwalił @DEFTONES
  • Esker 7.0
    • ~7k za wersję SRAM Rival
    • ~7.5k za GRX
  • SENSA Modena GRX / SENSA Romagna GRX
    • aluminium 2x12 za ~7k

Jako jedyny karbon jest tutaj Esker. Ceny wszystkie mają podobne.

@przemeg Giant Revolt który model warto brać pod uwagę?
Jeśli uważacie że warto dopłacić do czegoś droższego w okolicach +/-10k to proszę o propozycje, chciałbym żeby to był rower na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...