Skocz do zawartości

[Trasa-planowanie] Skrzyczne - Wisła - Ustroń - Szczyrk


Rekomendowane odpowiedzi

Brat ze znajomymi wybiera się na MTB w góry, mają zamiar wjechać kolejką na Skrzyczne, udać się do Wisły, Ustronia i Wrócić do Szczyrku. Jak byście polecili ustalić im trasę, co by tą wycieczkę przeżyli. Nie mieli zbyt dużo wypychu, a zjazdy były dosyć bezpieczne. Bez smaczków, im łatwiejsza trasa tym lepiej, bo i tak góry im dadzą popalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie jednego dnia chcą jeździć? 

Gdyby rzeczywiście startowali ze Skrzycznego, to mogliby pocisnąć na Malinowską Skałę, później na Halę Skrzyczeńską. Tam w dół do Szczyrku trailsem Hip Hopa Flow. Później na Klimczok. Dalej w stronę Szyndzielni i trailsami Gacio - Rock n Rolla - Twister do Bielska. Na Skrzyczne jest podjazd i nie należy on do mega trudnych. 10 km i 700 m w pionie. Całość prawie do wyjechania w siodle. Fragment przed szczytem trzeba wprowadzić rower. Chyba, że się ma dobre kopyto i technikę, ;) to może bez wypychu ;)

Wariantów jest sporo. Zależy co kto lubi. Czy trailsy, czy jazdę nastawiona na widoczki, itp. 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś takiego chcą zrobić, to bym mógł zaproponować delikatną korektę ;)

Coś takiego: https://pl.mapy.cz/s/necojekuju

Niewiele dokładając można pojechać na Klimczok. Wtedy zjazd zielonym szlakiem z fajnymi widokami na pasmo, którym jechaliby ze Skrzycznego. I tak się wbijają na Stołów, a stamtąd na Klimczok nie jest dużo do góry ;) 

Za Malinowskiej warto zjechać do Przełęczy pod Malinowem i tam odbić na fajny singielek, który w końcowej fazie robi się klimatyczny. Jechałem nim z kolegami  3 tygodnie temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to co sobie narysowali to już jest wyrost na ich umiejętności i kondycję. Jeżeli robić jakieś korekty, to tylko żeby skrócić i ułatwić, uniknąć Wypychów czy trudnych technicznie podjazdów/zjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest takiego w Skoczowie by żółtodzioby zdaje się bujały się tam aż ze Skrzycznego? A jak się który z różnych względów wysypie to będzie lipa. Ja bym się jednak trzymał bliżej mety. Wiem, że z Wisły bywa nie mały ruch na Salmopol ale jednak jest to święty spokój. Więc jak kolega wyżej zacząć przez Cienków potem Salmopol. Potem czerwonym przez Hyrcę na Karkonoszankę. Po drodze Hala Jaworowa i całość widokowa w opór a opcji skrócenia w razie "W" też sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są troche "niekompatybilne" kierunki w Beskidach: tzn Szczyrk / Wisła - Ustroń. Albo jezdzisz po pasmach górskich od strony Szczyrku, albo w Wiśle. Razem to nie wiem, jak jeszcze Ustroń dołożysz, to juz wogole - musiałbyś szutrówkami / asfaltami po płytach jezdzić pół wycieczki. Ci znajomi to na e-bike'ach czy analogach? 

Wejdz sobie na strone www takiej wypozyczalni BikeCzyrna i oni mają zakładke z fajnymi trasami naokoło Szczyrku, podany st trudnosci, trasy raczej do takiego zwykłego mtb, nie enduro, mozna tracka ściągnąć. Z tym, ze one są obliczone na ebike, wiec pewnie trzeba je poskracać.

Tam jest milion możliwości, taka Pętla naokoło Szczyrku to chyba jeden z klasyków mtb: Skrzyczne - Malinowska - Biały Krzyż - Kotarz - Hyrca - Karkoszczonka, cały czas szlakami turystycznymi, w weekend, w trakcie dnia, sporo ludzi, szczegolnie na grzbiecie Skrzycznego. Można jechać na odwrot i ze Skrzycznego zjechać czerwonym szl do Buczkowic, ale to jest b. trudny zjazd.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba8121 napisał:

Oni raczej to widokowo i jak najlżej. Takie coś sobie wyrysowali. 

 

https://connect.garmin.com/modern/course/293068758

To jest idiotyczna trasa, szczególnie jak ma być łatwo. Po 40km jazdy chcą dopiero góry zdobywać i to jeszcze ciężkim wypychem szlakiem Harcerskim? To jest bardzo zły pomysł. Można to poprawić ale to byłyby kolejne kilometry które trzeba dołożyć.

Dużo lepiej jest objechać Skrzyczne i po prostu na niego wjechać od Ostrego. I wtedy masz trasę dla amatorów z ładnymi widokami, prostymi drogami/szutrówkami z wyjazdem na Skrzyczne na rowerze:

https://pl.mapy.cz/s/nujevaluba
Jak będzie za ciężko to sobie wypchają ale to nie jest aż takie trudne, poza samą końcówką na Skrzyczne. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat lubię włączyć kolejkę w trasę wycieczki - to taki ersatz dla elektryka - i rozpoczęcie wycieczki od wyjazdu nie jest złe. Pierwotnie zaproponowana trasa to jednak dla mnie koszmar - połączenie trudnych wypychów z nudną jazdą DDRem w dół miejscowości. Ja bym zaproponował po wjeździe na Skrzyczne (kolejką) trasę w stronę Malinowskiej Skały (jak na mapce Kipciora), ale dalej zjazd "pożarówką" (zjazd z czerwonego szlaku w lewo na przełęczy pod Malinowem) do Białego Krzyża i dalej Grabowa, Kotarz, do Karkoszczonki i już w dolinę, bo pod górę czerwonym na Klimczok to bym wroga nie wysłał - dla mnie zjazd jest wyzwaniem. I tak lekko nie będzie, ale ładniej, niż jazda szosą. Na samej Malinowskiej Skale byłem strasznie dawno temu, bo pamiętam, że  to przejezdne nie jest. W tym roku omijałem skałę dróżkami od północy (https://pl.mapy.cz/s/junukodoso), ale jechałem w drugą stronę - tak czy inaczej będzie jakieś pchanie. Ale trasa Kipciora też jest fajna, choć bez kolejki. I widoki będą. Muszę sobie ją zapamiętać. Tylko jak się włączy kolejkę, to już dużo nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło w Szczyrku nie wozi elektryków (tylko gondola, a ona nie na szczyt). Mieszana wycieczka ma sens jak na analogu jedzie Włoszczowska. Ogólnie jak elektryki to nie ma co myśleć o kolejce. Też myślałem, że to analogowa drużyna i dlatego start kolejką.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojcio to co wrzuciłeś można też zacząć od Hali Skrzyczeńskiej i pojechać kawałek dalej. Jest tam bardzo fajny singielek. Coś takiego; https://pl.mapy.cz/s/fekuzabalo

Trasę @kipciora można fajnie wydłużyć. Wtedy robi się konkretny górski wypad :) W ubiegłym roku dwa razy taką robiłem ;) 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...