Skocz do zawartości

[zębatki] oceniamy stan zużycia


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Pacjent

Cube Acid 29er 2016 pełna specyfikacja w linku poniżej:

https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/cube/45483/acid/15

 

Prosze o ocenę zużycia. Łańcuch katastrofa ale HG54 jest podobno z plasteliny.

Po rezebraniu napedu i umyciu kasety zauwazyłem ze po mojemu 6,7,8 jest już zużyte, wytarte i są zadziory, więc kaseta Shimano CS-HG50, 11-36 zębów też do wymiany.

Po rozebraniu blatu duza korona rówenizeż do wymiany bo zużyta i zadziory ale średnia i mała chyba sa ok.

oceńce zdjecia czy dobrze myslę oraz czy kółka przerzutki tez do wymiany?

Na tą chwilę zamnówine 

Łańcuch 116 ogniw SHIMANO CN-HG95 Super Narrow MTB

i jesli moje przypuszczenia się potwierdza to do zamówienia jeszcze 

Kaseta Shimano Deore CS-HG50 11-36T 10rz.

i Zębatka 40Z Blat korby SHIMANO FC-M612 DEORE ALU.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

aec2afd2167f.jpg 91de6f782ad9.jpg 85586e38a486.jpg bda384c4d2a3.jpg 89c67e0c4c53.jpg86b6ce619055.jpg 3bc345b062df.jpg f6aac116cf4f.jpg d8912d82842f.jpg d4a6896118ce.jpga6a56b44de44.jpg 472a2ad2729f.jpg 5c0ec335e43f.jpg 632656c57b32.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeździsz raczej po płaskim ( środkowa i mała w korbie mało używane ) to rozważ przejezdzenie zimy na tym co masz ( jeśli nie przeskakuje ) a na wiosnę nowy blat 40 zębów, nowy łańcuch i kaseta ( tu rozważyć stopniowanie 11-32 ). No chyba, że już łańcuch się ślizga to od razu kupić. 

Kółeczek nie pokazałeś, ale w ciemno to jeszcze nie trzeba. ( jeśli to oryginalny napęd, pierwszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupiłem od brata, jeździł 2 -3 lata szacunkowo 2500 km zrobione.

Tak myślę żeby "dożnąć" ten napęd na tym łańcuchu bo nic nie przeskakuje i przełożenia ładnie wchodzą.

A w międzyczasiesobie kompletować nowy.

 

Dlaczego zalecasz kasetę 11-32, osobiście wolałbym większą dużą koło 40 ale boje się że może nie wejść. Mam dużo gór bo w Pieninach mieszkam

Edytowane przez marti_ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzelalem patrząc po zużyciu zębatek korby, że głównie na największej jeździsz. Mając z przodu tarczę 22 zęby i 36 z tyłu to raczej jest już bardzo miękko. Wiekszej kasety niz 11-36 nie wkładaj bo przerzutka tylna zaprotestuje. Jak dla mnie ( a wcale konskiej nogi nie mam ) to przelozenie 22/32 jest wystarczające. Natomiast to indywidualna sprawa.  ( no i gór nie mam )

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zużycie to jest po bracie a nie moje bo ja rower mam od października i zrobiłem może 350 km.

Więc jak już obecny napęd się rozleci to założę nowa taka sama kasetę bi nowy duży blat. Bo ja korzystam z całej kasety.

Mówimy raczej o wiośnie lub lecie bo u mnie jazdą w zimie to tak ciężko.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez marti_ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że jazda na mocno zużytym łańcuchu na środkowej koronce korby ( ta jest droższa od najmniejszej ) będzie ją szybko zużywać. Jeśli będziesz ze środkowej dużo i korzystał to możliwe, że i ona będzie na tyle zużyta, że będzie ją trzeba wymienić. Po prostu nie przeciągaj na max wymiany kasety i łańcucha bo w najgorszej wersji dojdzie również środkowa koronka ( przy założeniu, że ona będzie najczęściej wykorzystywana )

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzybu napisał:

Porównując do nowej małej zębatki, to jest spora różnica w kształcie zębow

 

właśnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

 

słuchaj jakiś czas temu miałem ten sam problem, czyli zostawiasz stary naped oi jeździsz aż zaczną sie problemy z eksploatacją lub się zerwie, ale licz się że zużyty łańcuch zniszczy pozostałe blaty.

albo wymieniasz to co zużyte na nowe i jeździesz dalej.

 

decyzja nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Reszta blatów ok.  Co do środkowego to faktycznie do wymiany, ale zanim wymienisz to przekręć go o 90 stopni, ( o jedną śrubę mocującą ) i zobacz czy nowy łańcuch się przyjmie. Oczywiście najlepiej wymienić od razu, ale jest mała szansa, że będzie ok. ( po przekręceniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 14:34, SoloTM napisał:

Reszta blatów ok.  Co do środkowego to faktycznie do wymiany, ale zanim wymienisz to przekręć go o 90 stopni, ( o jedną śrubę mocującą ) i zobacz czy nowy łańcuch się przyjmie. Oczywiście najlepiej wymienić od razu, ale jest mała szansa, że będzie ok. ( po przekręceniu )

dzięki, przetestuję ten patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...