Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] półbiegi


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w ustawieniu półbiegów. Przerzutka 105, R7000, obsługuje u mnie 34/50, kaseta 11. 

Obecnie mam tak:

Jak jest na małej z przodu, to kliknięcie klamkomanetki w górę oznacza zero reakcji. Żebym zrobił półbieg, to muszę "przeciągnąć" poza kliknięcie i wtedy przerzutka bez problemu obsługuje mi dolny zakres kasety. Jak przeciągnę aż do drugiego kliknięcia to przerzutka jest za bardzo na zewnątrz. Jak mam na blacie, to kliknięcie w dół oznacza minimalny, praktycznie niezauważalny ruch przerzutki w dół.

Niby można bez z tym bez problemu jeździć. Na małej robię przeciągnięcie poza pierwsze kliknięcie i jest dobrze nawet na 34/11 - ale takie przeciąganie jest trochę "na czuja" i nieprecyzyjne.

Blat w ogóle nie ma półbiegu ale i tak nie jeździ się na górnej połówce kasety więc niby problem jest, niby nie ma.

Dodam, że śruby L i H są raczej dobrze ustawione. 

 

PS

Czym się różni regulacja na baryłce na lince od przerzutki od śruby w klamkomanetce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem. Na sucho przy kręceniu korby ręką jest dobrze. Jutro z rana jazda testowa. Mała z przodu  obsługuje większość kasety a z półbiegu obsługuje dolną część. Blat co mnie zdziwiło też obsługuje całą kasetę.

Proszę mi jeszcze odpowiedzieć czy dobrze rozumiem.

 

Przerzutka przednia ma 4 poziomy. 

1) dolny 

2) po kliknięciu w górę klamki - wózek się nie przesuwa ale linka napina.

3) po kliknięciu ponownym - półbieg do obsługi dolnej połowy kasety 

4) po kliknięciu wskakuje blat (a przy kliknięciu w dół minimalny półbieg do górnej części kasety, choć i tak to zbyt duży przekos żeby jeździć. 

 

Mam jeszcze jedno mały pytanie. Czy z przodu mała i z tyłu mała to o wiele mniejszy przekos niż duża i duża?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej jeździe testowej.

Niby jest w porządku ale potrzebuję jeszcze przesunąć przerzutkę do wewnątrz na półbiegu na małej - a śruba L jest już poluzowana całkowicie i nie przesunę.

Chyba, że jest jakiś inny sposób. Po prostu półbieg na małej robi za duży skok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...