Skocz do zawartości

[Napęd] zmiana z Shimano 3x8 na Shimano 1x12


Rekomendowane odpowiedzi

Część, 

Posiadam starego treka caliber z napędem 3x8.

Udało mi się w kupić cały napęd 1x12, ale po fakcie przypomniałem sobie, że może być problem z kompatybilnością bębenka..

Pytanie jest następujące, co ma największy sens:

- wymiana piasty(a co za tym idzie pewnie ponowne zaplecenie koła), np. na taką:

https://www.veloportal.pl/p-3562/shimano-piasta-tylna-fh-mt500-32?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwtZK1BhDuARIsAAy2VztAkaiSQlBesKv9KiACN-_NQv0Jxu6kscPrUBK8QIE4r5KccNsqKC0aAggJEALw_wcB

- kupno nowego koła(wszelkie rekomendacje budżetowych opcji mile widziane),

- jakaś inna alternatywa?

Dzięki!

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kupilem poniższy zestaw:

Manetka: Shimano Deore M6100, 12 biegów
Przerzutka: Shimano SLX M7100, długi wózek
Korba: Shimano MT511, stalowa zębatka 32T, linia łańcucha 52 mm, 175 mm długości,
Wkład suportu: Shimano MT500, 92 mm, PressFit
Kaseta: Shimano Deore M6100, 10-51, 12-rzędowa
Łańcuch: Shimano Deore M6100

Rower jest kobity, rozważam ewentualnie przełożenie mojego koła(też mam 1x12), pytanie czy będzie to grało, bo mój rower jest w standardzie Boost, a jej już nie, bo jest troszkę starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Treku masz korbę 3x8, która prawdopodobnie jest mocowana na kwadrat (trzeba by to było zweryfikować) w związku z tym suport stanowi kartridż, który jest wkręcany a Ty kupiłeś suport wciskany.

Reszta komponentów powinna pasować - czy czujesz się na siłach i masz odpowiednie narzędzia do wymiany tego napędu?

Ciężko będzie znaleźć koło na szybkozamykacz (bo zakładam, że nie ma tam sztywnych osi) z bębenkiem typu MicroSpline

Najtaniej prawdopodobnie wyszła by wymiana piasty w obecnym kole, ewentualnie możesz popytać u składaczy kół, np. Daveo, Lemonbike, itp. czy mogą zrobić Ci takie koło i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład suportu dobiera się pod konkretną ramę - chodzi o szerokość suportu a jest tego trochę, przykładowy sklep, który porusza ten temat:
 https://sklep.token-polska.pl/dobor-suportu-do-ramy-o-mufie-46mm-n-84.html

Będziesz musiał jeszcze dokupić suport wkręcany bo ten który masz w zestawie jest wciskany i nie będzie pasował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło zamów u kołodzieja. Ja składałem 2 komplety w daveo i jak podliczyłem same części to wyszło tyle ile bym zapłacił na allegro po najniższych cenach ale jakby w gratisie dostałem montaż i dostawę. Weź piastę DT jak radzi kolega powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tam masz szerokość piasty 135 mm

- szybkozamykacz,

- mocowanie tarczy hamulcowej na 6 śrub,

- 32 szprychy (to trzeba by sprawdzić ile jest u Ciebie)

To tak w temacie poszukiwania piasty.

Shimano ma taką piastę ale z mocowaniem tarczy hamulcowej CenterLock: https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/shimano/FH-MT401.html

Koszt ok. 23 EUR + wysyłka -> sprawdzony sklep

Tam możesz też kupić tarczę CenterLock tylko musisz sprawdzić średnicę

Edytowane przez locomotiv12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...