Skocz do zawartości

[Gravel] 5k kobieta 160cm


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pierwszego roweru gravelowego - budżet do 5k.

Ograniczeniem jest dostępność modeli w odpowiednim rozmiarze - mam 159 cm. 

Rozważam OCTANE ONE GRIPP 2. Poniżej specyfikacja, cena 3.5k. Warto? Inne propozycje modeli? 

Wykorzystanie: częste wycieczki po drogach względnie dobrych oraz szutrowych po ok 100km + codzienne użytkowanie w mieście. Możliwość przymocowania bagażnika na plus. 

Specyfikacja:

  • Rama: Custom formed and butted 6061 aluminum frame, 142x12 dropouts
  • Widelec: alloy, dropouts 9x100, tapered steerer1-1/8”-1.5”, post mount   
  • Stery: Octane One  tapered 1&1/8"-1.5" IS42/IS52, sealed bearing
  • Mostek: Octane One Road 80(S), 100(M), 100(L), 110 (XL) 31,8
  • Kierownica: Octane One Flare 420 (S), 440 (M), 460 (L,XL)
  • Gripy: Selle Italia Gran Fondo bar tape, black
  • Sztyca: Octane One alloy 27,2mm
  • Siodło: Selle Italia X3
  • Hamulec przedni: Hayes CX Comp mechanical disc brake 160mm
  • Hamulec tylny: Hayes CX Comp mechanical disc brake 160mm
  • Klamki: Microshift Advent 10 speed SB-M100A
  • Obręcze: Shining AS-210P 700c 32h, tubeless ready
  • Szprychy: Spokes w/14mm nipples
  • Piasta przednia: Octane One by KT, sealed bearings, 9x100mm, 32h
  • Piasta tylna: Octane One by KT, sealed bearings, 10x135mm, 32h
  • Opony: Vittoria Tereno Dry 700x38c
  • Korba: FSA VERO PRO 1x, 40t
  • Suport: FSA, BSA square 68mm, 110.5mm
  • Pedały:    -
  • Łańcuch: KMC X10-1 10sp
  • Przerzutka tylna: Microshift Advent X RD-M6205GM, 10 speed
  • Manetka: Microshift Advent X SB-M100A 10 speed
  • Kaseta: CS-H104 MICROSHIFT 11-48t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie za taką cenę to wygląda całkiem nieźle. Szkoda tylko że napęd Microshift. Nie oceniam jak działa, bo nie wiem, natomiast Shimano zawsze jest lepsze pod kątem części zamiennych czy ewentualnych modyfikacji.

Hamulce nieco dyskusyjne, natomiast na pewno lepsze niż jakieś Chińskie No Name czy inny Promax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż odrobinę i kup coś co ma hamulce hydrauliczne. Późniejsza zmiana jest całkowicie nieopłacalna i bardzo kosztowna. Jak się wkręcisz w jeżdżenie to prędzej czy później będziesz żałowała że nie wybrałaś tej opcji od razu. Tutaj masz przykład takiego roweru: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-felt-broam-30-grx-2x12-pd38833/ Gravelowa grupa napędowa a co za tym idzie hydrauliczne hamulce, sztywne osie. Korba jest poza grupowa no ale z tym da się żyć ewentualnie w przyszłości można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule posta jest 5k. Przy GRX bym się nie upierał. Przy hydraulice, szczególnie dla kobiety tak. Sam przez to przeszedłem i uważam że montaż mechaniki do baranka to kiepski pomysł. Mam trekkinga z mechanicznymi v-brake i jestem w stanie bez trudu zablokować obydwa koła, przy dowolnej prędkości na dowolnej nawierzchni. W gravelu miałem mechanikę z bardzo dobrymi klockami kool stop i ciężko to nazwać hamulcami. Prawidłowa nazwa powinna brzmieć mechanizm spowalniający.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspre, Eskery na GRX są poniżej 5k tylko ciężko z dostępnością rozmiaru 48 z tego co widzę. Esker na Apexie też jest poniżej 5k na hydraulice.

Co do propozycji w 1 poście moim zdaniem ten wygląda sporo lepiej różnica 500 zł. https://skleprower.pl/rower-gravel-ns-bikes-rag3-sram-apex-1x11-p-578.html

SRAM 1x11 + sztywne ośki.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chrismel napisał:

W tytule posta jest 5k. Przy GRX bym się nie upierał. Przy hydraulice, szczególnie dla kobiety tak. Sam przez to przeszedłem i uważam że montaż mechaniki do baranka to kiepski pomysł. Mam trekkinga z mechanicznymi v-brake i jestem w stanie bez trudu zablokować obydwa koła, przy dowolnej prędkości na dowolnej nawierzchni. W gravelu miałem mechanikę z bardzo dobrymi klockami kool stop i ciężko to nazwać hamulcami. Prawidłowa nazwa powinna brzmieć mechanizm spowalniający.

Mój błąd. Nie zauważyłem kwoty w tytule tematu.

W takim razie się podpisuję pod tym co napisałeś: szukać hydrauliki, bo to zupełnie inna jakość.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

W zasadzie za taką cenę to wygląda całkiem nieźle. Szkoda tylko że napęd Microshift. Nie oceniam jak działa, bo nie wiem, natomiast Shimano zawsze jest lepsze pod kątem części zamiennych czy ewentualnych modyfikacji.

Hamulce nieco dyskusyjne, natomiast na pewno lepsze niż jakieś Chińskie No Name czy inny Promax.

Microshift to jest standard Shimano, a więc z podzespołami Shimano to będzie normalnie działać, a i odwrotnie, natomiast Shimano w tej klasie ze swoją jakością i wykonaniem to się może w buty schować :) Jeżeli mam do wyboru Shimano , a Microshifta, to wybieram Microshifta :) 

Edytowane przez kaido2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie! Zdecydowanie przyglądnę się zaproponowanemu modelowi https://skleprower.pl/rower-gravel-ns-bikes-rag3-sram-apex-1x11-p-578.html

Przyznam, że największym ograniczeniem może być dla mnie właśnie rozmiar i przed tym jak zdecyduje się kupić cokolwiek online przejdę się do kilku sklepów, poprzymierzam, może wypozyczę z decka jakiś model żeby trochę wyrobić sobie też zdanie co do własnych oczekiwań i wygody. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...