Skocz do zawartości

[1300-1500] Rower do "niedzielnego" jeżdżenia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Szukam dla siebie roweru w budżecie 1300-1500 złotych. Mam 186 cm wzrostu i ważę 110 kg. Rower będzie wykorzystywany głównie do "niedzielnego" jeżdżenia - a to do sklepu po zakupy, a to pojeździć dla "funu" po ścieżkach rowerowych. Dodam, że mam trochę problemów z kręgosłupem lędźwiowym więc chciałbym coś co zbytnio nie będzie obciążać tego odcinka.

Skłaniam się ku dwóm model: Riverside 500 z Decathlonu i Madani Cabrero. Na Riversidzie (w rozmiarze L) siedziałem - całkiem ok, chociaż przerażają mnie cienkie profile opon ;). Poza tym wydaje mi się, że ta rama jest jakaś taka delikatna ;). Cabrero, niestety, nie mam gdzie przymierzyć.

Czy możecie mi podpowiedzieć który model wybrać? Chyba, że padnie jakaś inna propozycja to z chęcią rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że ten Cabrero bardziej mi się podoba wizualnie ;). Ale jak czytam to problem z serwisem jest i musiałbym się bawić w wysyłkę. A Decathlona mam 60 km od domu więc z Riversidem w razie "W" nie byłoby problemu :).  A jak z obciążeniem kręgosłupa w tego typu rowerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że normalnie przeserwisujesz tego Cabrero w Decu, zresztą zadzwoń sobie i zapytaj jak to wygląda. Moim zdaniem będzie lepszy bo raz że masz hydrauliczne heble (przy twojej wadze wysoce wskazane), dwa amor z blokadą skoku (Riverside nie ma blokady a przy twojej wadze to on będzie cały czas dobity ;) ), trzy zaskakująco solidne koła (piasty Novatec na maszynówkach), producent podaje że max. obciążenie z rowerem to 128kg więc tutaj też by się wszystko zgadzało no i mimo że to MTB wagowo wypadają podobnie.

Także odemnie głos na Madani, ew. dołoż kilka zł. do https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-pure-_pid=603

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Bo im więcej czytam tym bardziej głupieje ;). Tak jak wspominałem mam problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. W takim przypadku trekking chyba będzie lepszym wyborem ze względu na bardziej wyprostowaną sylwetkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowana sylwetka nie jest zdrowa dla naszych kręgosłupów. Matka natura stworzyła nas do przemieszczania się w pozycji pochylonej, opartej na długich rękach i taka pozycja jest zdrowsza dla naszych kręgosłupów niż wyprostowana, pionowa, gdzie kręgi pod swoim własnym ciężarem i ciężarem górnej połowy ciała się ugniatają, deformują, szczeliny międzykręgowe się zmniejszają i powstają różne problemy np. z lędźwiowy mi odcinkami kręgosłupa. Ale ja nie jestem lekarzem więc się nie znam. Uprawiam jednak trochę sportu od kilkudziesięciu lat i uważam, że lekko pochylona pozycja na rowerze, taka około 60°, jak na crossie jest lepsza dla naszych kręgosłupów ponieważ mogą one "pracować" na nierównościach a nie się "ubijać" jak to ma miejsce w pozycji wyprostowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomyślałbym o przejściu na hydrauliczne heble bo te mechaniczne tarczówki to jest dramat, a przy twojej wadze to już w ogóle. To nie jest droga operacja komplet takich hamulców to ok 200 zł. + robocizna dla serwisu.

Tutaj bez tarcz za ~150 https://allegro.pl/oferta/hamulce-hydrauliczne-shimano-mt200-komplet-przod-tyl-z-przewodami-14410158229

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...