Skocz do zawartości

[Pancerz] Czy tak przygotowany pancerz może być


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerze przerzutkowe, zeszlifowane od czoła, na twardym kamieniu szlifierskim, w miarę równo, bez zadziorów. Są jeszcze te widoczne na zdjęciu nakładane plastikowe końcówki, które nie dochodzą do samego końca pancerza - zostaje w środku 2-3 mm. Nie przetrze się linka w tych miejscach?

Hamulcowe nie są zdaje się, aż tak napięte. A przerzutkę to mam z przodu Altus FD-M313 i sprężnyna niestety swoje ciągnie. Chyba lepiej, żeby ta teflonowa rurka wystawała, ale to bym musiał rozplatać te druciki i starannie poucinać każdy z osobna, a tym razem nie chce mi się :) ... Na bolcu napinającym linkę tego Altusa (użytkuję od wiosny), niestety nastąpiło przetarcie i zerwanie  jednego drucika (póki co jednego, ale jednak), ale tam działała konkretna siła...

IMG_20240724_153936.jpg

Edytowane przez Stefcshg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefcshg nie cuduj i to jeszcze w Altusie 😲 . Ja obcinam pancerz i od razu zakładam końcówki . Nigdy nic mi się nie przecierało . A nawalone dziesiątki tysięcy kilometrów na XTRze.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No tak, tylko że ja to obciąłem cążkami do drutu, które były niewiele tańsze niż nożyce/obcinaczki do obcinania pancerzy rowerowych i z ledwością udało mi się ten pancerz nimi zgnieść, a następnie poruszać nim na boki i odszarpnąć, a potem jeszcze musiałem to doszlifować na twardej osełce (bo na szlifierce to się wszystko rozgrzewa i topi; dobrze, że taką osełkę miałem). Póki co chyba wszystko działa ok, czyli może tak być, ale miałem już, że mi się linka w takim miejscu przetarła, przy samej manetce i w środku, aż w końcu nawet urwała, ale to było wskutek mojego zaniedbania i aż zardzewienia, nie zaglądania tam 😳.

Edytowane przez Stefcshg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...