Skocz do zawartości

[chwyty piankowe] Naprawdę polecane chwyty piankowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam taki problem że ostatnio kupiłem chwyty piankowe, niby znanej firmy, ale po tygodniu tak się ubiła pianka że musiały wylecieć.

Może jest tu jakiś fan takich chwytów i coś mi poleci żeby trzymało i było dalej elastyczną pianku np chociaż do końca sezonu?

Ktoś coś używa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ESI, dokładnie Extra Chunky. To już chyba z czwarta para, któryś tam sezon z kolei. DLa mnie ideolo, grubość, idealnie pasują do dłoni. Łatwo to się myje, trzeba uważać aby gdzies ich nie zadrzeć. Międzyczasie próbowałem jakieś ODI z Allie. Też były spoko, ale strasznie pociły mi się dłonie, jak i robiły się śliskie - przełożyłem do roweru mojej drugiej połowki. Kobieta sobie chwali ;) Generalnie jeżdżę w rękawiczkach, ale takich bez poduszek. Najzwyklejsze długie Leatt. Czasami robię sobie takie "rozjazdówki" trochę asfalt, trochę szuter - wtedy bez rękawiczek. ESI naprawdę dają radę.

Edytowane przez szamysz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gkc szczerze nie widziałem nic w podobie, piankowego na obejmach. Jakieś ProX kiedyś mi się w oczy rzuciły na znanym portalu aukcyjnym. Wpisz może w guglach słowa klucz: chwyty pianka obejma, i szukaj waść ;) Ja od siebie nic innego jak ESI nie polecę 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie muszą być z obejmami? ESI nie mają, i nie zauważyłem żeby w jakiś sposób się przkręcały. One dość ciasno wchodzą, trzeba użyć płynu do naczyń aby je nałożyć. PPłyn wyschnie i siedzą mocno. Nigdy nie udało mi się ich obrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie dopasowywuje nowy rower więc jeszcze majstruje przy kierownicy to czasem muszę ściagąc chwyty, a tu obejmy są "jak znalazł"
a ESI chyba tak łatwo nie schodzą, chyba że to mit...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak: biorę strzykawkę z igłą, napełniam wodą z płynem do naczyń. Podważam lekko z jednej strony, wsumwam nieco iglę i wstrzykuję wodę. Obracam chwytem troszkę, i schodzi ;) Sprawdzony patent, nawet kilka dni temu jak musiałem manetkę blokady zdjąć, a mam ComboLocka.

Edytowane przez szamysz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje gripy, wycięte z takiej pianki na kierownice trekkingowe (chyba oryginalnie ze 40 cm długość), obszyte naturalną skórą. Obwodem skóry można w pewnym sensie kontrolować twardość i "ugięcie wstępne". Mocno ściągnięte będą twardsze, luźno obszyte - miększe. Jak dla mnie komfort jest niezrównany. Waga też bardzo dobra.

image.png.b7292bdc5339c10a30b1a64e4947aab4.png  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...