Skocz do zawartości

[Suport] Kross Hexagon X2- treszczenie, pomimo wymiany na nowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom, jestem po raz pierwszy na tym forum, więc w razie gdybym popełnił jakieś błędy dotyczące zasad korzystania, to nie miejcie mi za złe, po prostu napiszcie co mam ewentualnie zmienić. 

Co do tematu powyżej, to ostanio wymieniłem w serwisie rowerowym suport na nowy, ponieważ stary strasznie skrzypiał, gdy tylko wywierało się jakikolwiek nacisk na pedały. Na samym początku pojechałem do serwisu, żeby się skonsultować, a serwisant mówi mi że trzeba łańcuch wymienić na nowy, ponieważ zauważył, że ten strasznie trzeszczy. Po wymianie łańcucha, a także regulacji przerzutek, które wcześniej chodziły nierówno, a po serwisie już chodziły dobrze, pozostał problem z tym trzeszczeniem, więc pojechałem jeszcze raz i serwisant mówi, że trzeba ten suport wymienić na nowy. Właśnie odebrałem dzisiaj rower i liczyłem na to, że w końcu nic nie będzie trzeszczało. Przejechałem rowerem ok 10 kilometrów, żeby sprawdzić dobrze, czy nadal trzeszczy. Rzeczywiście trzeszczało, ale tylko gdy jechałem na siedząco na rowerze, gdy jechałem akurat pod górę i jechałem chwilę na stojąco, to nic nie trzeszczało tylko chodziło równo. Potem sprawdziłem to jeszcze parę razy, jadąc na stojąco i także nic nie trzeszczało, ale gdy już jechałem na siedząco, to problem znowu wystepował. 

Chciałem zapytać się Was, drodzy forumowicze z czego może wynikać ten problem i jak go ewntualnie rozwiązać. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie mam narzędzi, ani doświadczenia żeby to rozkręcić. Wczoraj suport, w serwisie był wymieniany na nowy i nasmarowany. Już wystarczy, że ostatnio zdecydowałem się, aby samemu wymieniać wolnobieg w rowerze, myślałem że to szybko pójdzie, ale tak nie było. 2,5 godziny to zajęło i jeszcze pomoc potrzebowałem, aby te wszystkie śruby na łożysku odpowiednio zamontować. Po tym zdecydowałem, że szkoda mi nerwów i następne poważniejsze naprawy, zlecę serwisowi. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Montaż i demontaż sztycy i siodełka jest bardzo prosty i wystarczą imbusy 4/5. Do tego szmatka i smar. Szkoda tarcić czas i pieniądze żeby z tym do serwisu latać. Zwłaszcza że wystarczy że tam np. na połączenie prętów siodełka z jarzmem dostanie się odrobina piachu i już skrzypi. Sam ogarniesz w 5-10 minut, dasz do serwisu jak będą zawaleni zleceniami to będziesz czekał kilka dni co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dokładnie nasmarować to jarzmo? Sztycę ja mniej więcej wiem ja nasmarować, od tego miejsca gdzie chcemy włożyć do samego dołu, trzeba nasmarować jeszcze końcówki z każdej strony, ale co do jarzma mam pewne wątpliwości, ponieważ jest tam dużo elementów. 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak masz jarzmo na dwie śruby to przednią odkręcasz na tak jeden obrót, tylną wykręcasz całkowicie, wyjmujesz dolny element, demontujesz siodełko. Czyścisz dokładnie pręty siodełka i te elementy jarzma, które trzymają pręty. Smarujesz cienką warstwą smaru i montujesz w kolejności odwrotnej do demontażu. Na koniec nadmiar smaru wycierasz szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś, siodełko nie trzeszczy, przejechałem się rowerem po naprawie ok 2 km i wcale nie hałasował. Więcej nie jechałem, ponieważ dla mnie był dzisiaj zbyt duży wiatr, ale jutro chciałbym pojechać na dłuższy dystans, przy okazji sprawdzę jak działa. Dziękuję za poradę. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...