Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym kupić swoją pierwszą szosę - jazda rekreacyjna, głównie miasto, czasem trasa 20-50 km max. Przesiadka z budżetowego Romet Mistral City. Zakładam, że ma być nowy (nie znam się i używany to trochę ryzyko). Opony mam 28'' i takie dalej byłyby ok. Osprzęt - Sora/Tiagra lub 105. Hamulce najlepiej tarczowe (już zmęczyłem V-brakei). Kierownica - baranek. Karbonowy widelec.

1) Sensa Romagna Tiagra 2024  - szkoda, że nie ma tarczówek (może dokupić?) i czy dopłacać do 105 przy amatorskiej jeździe?

2) Romet Huragan 2 - warto dopłacać do modelu 2? może do 3?

3) Triban RC 120 - na plus tarczówki (choć krytykowane za jakość), na minus ciężkie opony

Który z tych modeli ma wg was najwięcej sensu? Może całkiem inny? A jeśli jesteście w stanie polecić coś używanego, to też chętnie sprawdzę.

Najważniejsze kryterium: jakość/cena.

Edytowane przez zygfryd666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 minut temu, Mihau_ napisał:

Jak ma być nowy to sensa, nic lepszego nie znajdziesz

To nie brzmi jak idealne środowisko do użytkowania roweru szosowego

Uważasz, że nie ma sensu bawić się w szosę? Taką mam od jakiegoś czasu fantazję, a w mieście to przecież głownie asfalt. Poza miastem też mam fajne trasy asfaltowe i od czasu do czasu kilkadziesiąt km w 1 stronę zrobię. Mój Romet ma opony 28'', gładki bieżnik, a nawet utwardzone drogi leśne czy wały nie są mu specjalnie straszne ;) Dodam tylko, że jeżdżę codziennie (kilka km do pracy + po mieście kilkanaście) i więcej w siodełku, niż na nogach ;) Nie mówię, że mój skromny Romet nie daje rady, ale po prostu po kilku latach myśle o czymś lepszym (i szybszym 😊).

Edytowane przez zygfryd666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sense. Tarczówki na linkę to dramat. A z kolei hydraulika nie wchodzi w grę w tych pieniądzach. Na minus to korba z asymetrycznymi śrubami, drogie blaty są do tego. Poza tym, bierz cokolwiek - na pierwszy wechikuł do zajechania na śmierć jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję :) Czy do tej Sensy da się zamontować hamulce hydrauliczne? Jaki model i czy ma to sens finansowo? Czy w ogóle ma to sens dopłacać do 105 przy mojej amatorskiej jeździe? Czy przy wzroście 167 cm 53,5cm będzie ok? :)

Edytowane przez zygfryd666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Nie ma gwintów w ramie. Sensu też nie ma, bo klamka hydrauliczna to 1200zł/sztukę. Zacisk 300.

Obręczówka  dualpivot jak jest dobrej marki i z dobrym klockiem hamuje tak samo dobrze jak tarcza,

Edytowane przez Electronite
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Electronite pomijając całą resztę, nie wiem skąd wziąłeś ceny. Około miesiąc temu, kupiłem nowy komplet Tiagra za 1520 zł. Czasy gdy hydraulika była w kosmicznych cenach już minęły.

2 godziny temu, zygfryd666 napisał:

Dzień dobry,

Chciałbym kupić swoją pierwszą szosę - jazda rekreacyjna, głównie miasto, czasem trasa 20-50 km max. Przesiadka z budżetowego Romet Mistral City. Zakładam, że ma być nowy (nie znam się i używany to trochę ryzyko). Opony mam 28'' i takie dalej byłyby ok. Osprzęt - Sora/Tiagra lub 105. Hamulce najlepiej tarczowe (już zmęczyłem V-brakei). Kierownica - baranek. Karbonowy widelec.

1) Sensa Romagna Tiagra 2024  - szkoda, że nie ma tarczówek (może dokupić?) i czy dopłacać do 105 przy amatorskiej jeździe?

2) Romet Huragan 2 - warto dopłacać do modelu 2? może do 3?

3) Triban RC 120 - na plus tarczówki (choć krytykowane za jakość), na minus ciężkie opony

Który z tych modeli ma wg was najwięcej sensu? Może całkiem inny? A jeśli jesteście w stanie polecić coś używanego, to też chętnie sprawdzę.

Najważniejsze kryterium: jakość/cena.

Tylko i wyłącznie Sensa w tym budżecie. Ja bym chyba dopłacił do wersji na 105, ale tylko ze względu na dużo lepsze hamulce w stosunku do Tiagra.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Czy hamulce tarczowe w Tribanie mają jakiś sens względem V-brake z Sensy?

Który z tych modeli (lepszy jakość/cena):

1) https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-301728

vs.

2) https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-tiagra-2024/

Albo czy doplata 1000zł do hydraulicznych https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-tiagra-grey-2024/ ma sens? To już ponad budżet znacznie.

Edytowane przez zygfryd666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...