Skocz do zawartości

[Smartwatch] Garmin, czy jakiś inny?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.07.2024 o 14:35, hcedropa8 napisał:

Cześć wszystkim!

Jeżdżę amatorsko na rowerze, lubię wsiąść sobie na rower 3 razy w tygodniu po pracy na jakieś szybkie 30km, w weekendy gdy jest więcej czasu 50km+, na swoim koncie mam nawet jakieś setki. To co najbardziej mnie denerwuje to, gdy jadę jakąś nową trasą, której do końca dobrze nie znam to zdarza mi się źle zjechać. Zastanawiam się nad zakupem smartwatcha właśnie w tym celu, aby informował mnie o zbliżającej się zmianie kierunku. Absolutnie nie zależy mi na używaniu map na smartwatchu podczas jazdy - jest to raczej nieczytelne. Chodzi mi jedynie o jakieś powiadomienia z szybkim podglądem. Zastanawiałem się nad zakupem smartwatch Garmina w tym celu, jednak mapy obsługują jedynie wyższe modele. Jednak, czy używanie Garmina w moim wypadku to nie jest trochę przerost formy nad treścią? Z tego co udało mi się ustalić to wyższe modele kierowane są raczej dla zaawansowanych sportowców. W moim wypadku Garmin byłby używany głownie do jazdy na rowerze, w zimę gdy pogoda nie do końca dopisuje do biegania (jakbym wstawił trenażer do naszego 30m mieszkania to partnerka chyba by mnie wyprowadziła 😄), czy wrzucenia planu treningowego na siłownię. Interesującą opcją jest również wrzucenie do map trasy podczas wędrówki w górach. 

Z innych rozwiązań to nawigacja rowerowa odpada - używam dwóch rowerów i przekładanie jej za każdym razem gdy chcę z jakiegoś skorzystać, czy odpinanie jej w przypadku gdy zaparkuję rower na mieście będzie dość uciążliwe.

Telefon w uchwycie - podczas nawigacji bateria ucieka jak szalona i w trakcie jazdy w 30 stopniach bardzo się nagrzewa.

Obawiam się że nie do końca wykorzystam potencjał Garmina, na przykład poziom wytrenowania rowerowego zostanie obliczony dopiero po podpięciu czujnika mocy, a takiego raczej nie zamierzam nabyć. Czy w moim przypadku opłaca się nabyć ten zegarek, czy może jakiś inny? Widziałem że samsung galaxy watch ma dobre opinie. A może jakieś inne rozwiązanie? 

Pozdrawiam

ja osobiście polecam bardziej amazfita na pewno dłużej będzie ci trzymać bateria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...