Skocz do zawartości

[Rower Trekkingowy] Romet Wagant 5 CS 2024


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad zakupem takiego roweru :

https://prorowery.pl/pl/p/Rower-trekkingowy-ROMET-WAGANT-5-CS-2024/1009437 / https://romet.pl/rower-trekkingowy-romet-wagant-5-cs-2024-3
tylko zastanawiam się czy warto go kupować oraz czy przerzutki są dobre, aktualnie mam złom rower w którym nic się nie da zrobić, jeszcze nie wiem jak wygląda sprawa z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi czy trzeba je często oddawać do serwisu.

Jestem po endoprotezie biodra prawego z wyciętym krętarzem większym i dowiedziałem się od znajomego z pracy który pokonuje mnóstwo kilometrów i zna się na rowerach, że najlepszym dla mnie wyborem będzie rower trekkingowy ze względu na dobrą pozycje jazdy. Myślałem tez nad rowerem crossowym https://prorowery.pl/pl/p/Rower-crossowy-ROMET-ORKAN-6-CS-M-2024/1009500 jednak zależy mi również bym mógł zamontować porządne błotniki i inne elementy dodatkowe. W tym trekkingowym totalnie nie podoba mi się bagażnik lecz zawsze można go zdemontować.

Ps. Próbowałem założyć konto jednak cały czas wyskakuje błąd o bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagan z oferty na 2024 ma bagażnik atranvelo. Giga plusem tego rozwiązania jest kompatybilność z łatwo montowanymi torbami.

Demontaż tego bagażnika - niekoniecznie. Do bagażnika masz zamocowany błotnik, jest to rozwiązanie "zintegrowane", więc demontując stracisz jeden z punktów zamocowania. 

Wagant ma osprzęt cues - ja uważam to średni pomysł nie mówiąc o tym że zakres przełożeń jest dosyć wąski , bo brakuje przedniej przerzutki. Kultura pracy jest bardzo taka sobie, wg mnie nie do porównania ze starszymi grupami ze średniej półki, nawet poziomu altusa czy alivio. 

kolejną rzeczą jest integracja przewodów i kabli - są one puszczone wewnątrz główki do tego wewnątrz łożysa górnego sterów - w przypadku konieczności jego wymiany wpadniesz w wysokie koszty (rozebranie całego przodu, odpiecie przewodów od hamulców, rozbebeszenie systemu okablowania przerzutek po to żeby zmienić łożyska) - realnie oznacza to koszt odpowietrzania i montażu przewodów dwóch hamulców oraz wymiany pancerzy i linek przerzutkowych plus oczywiście koszt oleju do hydraulików, nowych linek i pancerzy oraz łożysk sterów. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toboKurczę a jaki rower ty byś polecił? zależy mi by był z oferty prorowery bo wiem że tam mogę pojeździć sobie na nim aczkolwiek wiadomo nie oddaje to warunków panujących poza sklepem. Nie ukrywam że w tym rowerze przekonuje mnie jego kolor dokładnie niebiesko- szary. Chciałbym by ten rower był na długie lata wiec jednak musi cieszyć moje oko. Nie chce kupować roweru który mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobo mój aktualny ma już chyba z 10 lat kupowałem go w Tesco jak się otwierał w katowicach Silesia city center więc nawet ponad 10 lat. Chcę mieć rower uniwersalny, taki którym pojadę szybko ale również rekreacyjnie, mój stary go górski przerzutki mam tam altusy lecz nie da się z nim nic zrobić bo nie ma do niego części i nic nie pasuje. No ale jakoś mega dużo km w roku nie  robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy że nic nie pasuje - z czym masz problem konkretnie ... na mojego nosa górala sprzed nastu lat da się modernizowć praktycznie pod każdym względem - jedyna skucha może być z amorem bo jak to był tani rower to pewnie głowka w ramie nie jest tapered a nowe widelce w detalu to z reguły są z taperowaną sterówką - trzeba by było szukac na rynku wtórnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery trekkingowe nie są do szybkiej jazdy. To rower turystyczny , z założenia który nie ma być szybki.  Przy wyprostowanej pozycji efektywność pedałowania kuleje ale z założenia koncepcji nie jest to minus tylko cecha charakterystyczna.

Jeśłi kupiłeś rower 10 lat temu to na 100% absolutnie wszystko można przy nim zrobić i wszystko do niego kupić. Bez problemu naprawiam rowery ktore trafiają na serwis i były kupione 30 lat temu - tym bardziej jeśli w twoim są altusy, czyli części dużego producenta i ustandaryzowane. Altus nadal jest oferowany w kilku wersjach od 7 do 9 rzędów. 

W branży rowerowej nie ma zmian które spowodowałyby wykluczenie czegoś z użytkowania z powodu braku zamienników części.

Co to za rower i co mu dolega? Daj więcej szczegółów to ci pomogę - jestem mechanikiem i prowadzę jednoosobowy serwis, do tej pory nie spotkałem się z rowerem którego nie dało się naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grzesiowu napisał:

Co znaczy że nic nie pasuje - z czym masz problem konkretnie ... na mojego nosa górala sprzed nastu lat da się modernizowć praktycznie pod każdym względem - jedyna skucha może być z amorem bo jak to był tani rower to pewnie głowka w ramie nie jest tapered a nowe widelce w detalu to z reguły są z taperowaną sterówką - trzeba by było szukac na rynku wtórnym

Problem jest taki że to rower marki horizon flash xd i np tarcza z przodu ma minimalnie inny rozstaw śrub niż te co są dostępne na rynku poza tym musiałbym wymienić całe koło by  dobry hamulec przedni oprócz tego rower jest stalowy. 

 

@tobo mam problem z przednim hamulcem dodatkowo nie opłaca się w nim nic robić, piasty nie wymienię bo podobno muszą być do niego jakieś specjalne stosowane właśnie do tego roweru. Oprócz tego gdziekolwiek go zanoszę to nawet nie chcą się podejmować naprawy, dlatego myślę o nowym, tylko nie wiem jaki 

1 minutę temu, grzesiowu napisał:

Wiesz co do Twoich problemów zdrowotnych to powinieneś zasięgnąć rady u rehabilitanta lub/i fizjoterapeuty ... bo wiesz kolega zna się jednak na rowerach a nie na takich przypadkach jak Twój

Bardziej chodzilo mu jednak o to jak się siedzi na rowerze i pozycje jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za źle napisane :
 tarcza z przodu ma minimalnie inny rozstaw śrub niż te co są dostępne na rynku poza tym musiałbym wymienić całe koło by  dobry hamulec przedni oprócz tego rower jest stalowy. 

miało być: tarcza z przodu ma minimalnie inny rozstaw śrub niż te co są dostępne na rynku poza tym musiałbym wymienić całe koło by mieć dobry hamulec przedni oprócz tego rower jest stalowy. Jeszcze lidlowe siodełko się zepsuło i musze kupić nowe bo się drut wykrzywił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tobo napisał:

Co to za rower i co mu dolega? 

Temu misiu roweru dolega to, że kolega chce kupić nowy. Czasami wszycy tak mamy i to niekoniecznie z rowerami.

Facetom, niezależnie od wieku, czasem jest potrzebna nowa zabawka. I to jest jak najbardziej OK.

W tym wypadku, chwała Bogu, nowa zabawka ma jeździć, a nie chodzić.

Tyko Wagant jest bardzo ciężki - waży 19 kg! + butelka wody + okrycie + pompka i dętka + ...coś - i masz 22 kg do dźwignięcia...

A co mówi lekarz? - jaka pozycja na tym rowerze byłaby wskazana dla Ciebie? Bo na zdanie znajomego z pracy bym nie liczył, no chyba, że pracujesz w szpitalu... :)

Czy w związku z Twoją operacją potrzebujesz roweru z ułatwionym wsiadaniem, czyli "damki" ?

A jaki masz budżet?

Edytowane przez Jendrass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendrass Nie ukrywam że kolorystycznie podoba mi się Romet Wagant 5 CS 2024 w kolorze niebiesko szarym :) dodam ze cena z prorowery jest nie aktualna bo kupie ten rower za 2650 zł 
Problem w tym że nie rozmawiałem z moim lekarzem ponieważ terminy do niego są odległe niestety. Mógłbym napisać do znajomego fizjoterapeuty ale aktualnie jest na urlopie, dodatkowo zależy mi na czasie ponieważ 31 sierpnia wraz z przyjacielem i jego rodzinką zabieramy rowery nad nasze polskie morze i tam sobie jeździmy więc czasu nie mam za wiele do namysłu xD czekam aż zadzwonią mi ze sklepu stacjonarnego że rower jest już gotowy do testów oraz ew. zakupienia jeżeli będzie mi odpowiadać, w sklepie jest bardzo dużo miejsca wiec chwile na nim pojeżdżę. Wracając do zdrowia mam świadomość ze jak kiedyś zrobię nim max 40 km w dzień to już naprawdę będzie taki max. Przez to że mój stary rower jest jaki jest nie chce mi się czasami jeździć bo jednak ciężko się na nim jeździ. Co do wsiadania na rower hmm od zawsze musiałem bardzo przechylić rower aby na niego wejść jednak rower typu damka totalnie mi nie pasuje i mnie nie przekonuje w żadnym stopniu, już wolę wsiadać tak jak wsiadam na rower odkąd pamiętam. :) 

byłem gdzieś tam w połowie zdecydowany na zakup tego roweru jednak po pierwszym poście @tobo trochę zwątpiłem i już sam nie wiem.

Okładałem w sklepie jeszcze crossa jednego jednak tam problemem jest to ze nie ma mocowania na blotniki i jedynie mocowane pod siodełkiem wchodzą w grę ew. trzeba było by przewiercić mocowania bo otwór jest zbyt krótki oraz nie ma możliwości przełożenia śrubki tak aby wychodziła z 2 strony. 

co do budżetu hmm myślałem by max dać 3500 ale tak aby była możliwość rat min 10x 0% bo chce go kupić na raty. Więc sklep musi mieć taką możliwość oraz najlepiej gdyby dało się go kupić na terenie Katowic i abym mógł się na nim przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice to nie małe miasteczko. Znajdź dystrybutorów Rometu (ProRowery), Treka i Gianta (ta dwójka będzie droższa). Wybierz coś. Usiądź, przejedź się. Podnieś rower.

Ja osobiście bym nie kupił 20 kg kloca.

Pamiętaj, że jeśli spodoba ci się jakiś "goły" rower, to każdy sprzedawca doposaży go w błotniki, bagażnik i inne cuda, prawie od ręki.

Wiercenie w ramie to BARDZO zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendrass Zgadza się wiercenie to mega zły pomysł dlatego taki rower jest od razu na straconej pozycji, właśnie w prorowery Katowice mam zamówiony ten Romet Wagant 5 CS 2024 bo nie było mojej ramy. Nie ukrywam że też mnie martwi waga 18,4 kg bo tyle dokładnie waży tylko jak patrzyłem np na crossa to on tylko albo aż 4 kg mniej waży a nie ma nic dosłownie z dodatków a jest tańszy od ceny 3599 jakieś 300 zł a za 300 zł raczej nie kupię błotników, oświetlenia, mocowania na telefon xD bo akurat bagażnik najmniej jest mi potrzebny do szczęścia. Nie pamiętam dokładnie modelu ale na 99% to jest model z 1 posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jendrass napisał:

Temu misiu roweru dolega to, że kolega chce kupić nowy. Czasami wszycy tak mamy i to niekoniecznie z rowerami.

Facetom, niezależnie od wieku, czasem jest potrzebna nowa zabawka. I to jest jak najbardziej OK.

W tym wypadku, chwała Bogu, nowa zabawka ma jeździć, a nie chodzić.

Tyko Wagant jest bardzo ciężki - waży 19 kg! + butelka wody + okrycie + pompka i dętka + ...coś - i masz 22 kg do dźwignięcia...

A co mówi lekarz? - jaka pozycja na tym rowerze byłaby wskazana dla Ciebie? Bo na zdanie znajomego z pracy bym nie liczył, no chyba, że pracujesz w szpitalu... :)

Czy w związku z Twoją operacją potrzebujesz roweru z ułatwionym wsiadaniem, czyli "damki" ?

A jaki masz budżet?

Ważyłeś go? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kefir001 napisał:

Jestem po endoprotezie biodra prawego z wyciętym krętarzem większym i dowiedziałem się od znajomego z pracy

O ile ja się znam, to po takiej operacji powinieneś raczej całkowicie zapomnieć o rowerze - ale jeśli kolega zna się lepiej niż lekarze - to  do rychłej powtórki na stole operacyjnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Pablo59 wielkie XD sorry ale to ty chyba masz słabe informacje xD Rower i pływanie to jedyne sporty które mogę wykonywać i które są właśnie w takich schorzeniach wskazane. Dodatkowo trochę źle napisałem tamtą wiadomość znajomy powiedział mi tylko że taki rower ma wygodną pozycje i że wygodnie się na nim jeździ.

Akurat jeżdżąc całe życie po lekarzach i rehabilitacjach zawsze mi to powtarzali. Nawet będąc na rehabilitacjach 3 miesiące temu w szpitalu w Ochojcu jeździłem na rowerze stacjonarnym w dzień w dzień przez 4 tyg. jak i rozmawiałem o tym, lecz nie poruszyłem temat jaki rower wybrać i jaki byłby dla mnie najlepszy.  

19 godzin temu, tobo napisał:

Wagan z oferty na 2024 ma bagażnik atranvelo. Giga plusem tego rozwiązania jest kompatybilność z łatwo montowanymi torbami.

Demontaż tego bagażnika - niekoniecznie. Do bagażnika masz zamocowany błotnik, jest to rozwiązanie "zintegrowane", więc demontując stracisz jeden z punktów zamocowania. 

Wagant ma osprzęt cues - ja uważam to średni pomysł nie mówiąc o tym że zakres przełożeń jest dosyć wąski , bo brakuje przedniej przerzutki. Kultura pracy jest bardzo taka sobie, wg mnie nie do porównania ze starszymi grupami ze średniej półki, nawet poziomu altusa czy alivio. 

kolejną rzeczą jest integracja przewodów i kabli - są one puszczone wewnątrz główki do tego wewnątrz łożysa górnego sterów - w przypadku konieczności jego wymiany wpadniesz w wysokie koszty (rozebranie całego przodu, odpiecie przewodów od hamulców, rozbebeszenie systemu okablowania przerzutek po to żeby zmienić łożyska) - realnie oznacza to koszt odpowietrzania i montażu przewodów dwóch hamulców oraz wymiany pancerzy i linek przerzutkowych plus oczywiście koszt oleju do hydraulików, nowych linek i pancerzy oraz łożysk sterów. 

@tobo mam pytanie wiesz może jakie są koszty takiej konserwacji i wymiany w razie potrzeby? kurczę oglądałem jeszcze kilka rowerów i żaden nie przypadł mi do gustu niestety a ten z pierwszej wiadomości ten trekking już tak, i kurde przeraziło mnie to co napisałeś aż taki lipny jest ten rower? będę go miał za 2700 wiec cena myślę nie jest zła. Zastanawiałem się na gianem bo jest obok mojej pracy ich sklep tylko że sam napis giant tez pewnie kosztuje więcej niż Romet (tego nie jestem pewny to tylko moje domysły.)

Edytowane przez Kefir001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Bartosz50 o kurczę ten co wysłałeś też super wygląda tylko nie wiem czy będzie dostępny do przejechania się a powiedz mi wiesz jak jest z możliwością montażu oświetlenia jak i błotników do takiego roweru? Rower nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym bo się wysprzedały lipnie szkoda bo fajnie wygląda a kupować przez neta gdy za za tydzień wyjeżdżam to trochę tak średnio. Teraz mam lekkie zakłopotanie co zrobić. 

Edytowane przez Kefir001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że jest - to jest rower turystyczny, a nie pseudo sportowy (co niektórzy producenci próbują robić) - do oświetlenia nie trzeba specjalnych fajerwerków, bo lampki i tak montujesz na obejmę

w tych pieniądzach - bardzo fajnie wyposażony rowerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być koniecznie ten sam... istotne jest, żeby był na takiej samej ramie i w tym samym rozmiarze - to jest 18/20... wg rometa - 170-180 kilka cm wzrostu

więc szukasz coś w ten deseń, sprawdzasz, czy nie za mały i zamawiasz ten docelowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo59 napisał:

O ile ja się znam, to po takiej operacji powinieneś raczej całkowicie zapomnieć o rowerze - ale jeśli kolega zna się lepiej niż lekarze - to  do rychłej powtórki na stole operacyjnym ...

Mam złamany obojczyk z przemieszczeniem. Tak się zrósł bo służba zdrowia nie oferuje w tych przypadkach niczego więcej. 

Dwóch fizjo twierdziło że natychmiast powinienem kłaść się pod nóż. Przewidywanie to kalectwo które kompletnie wyłączy mnie z użytku. 

W szpitalu po wypadku zasugerowano "brak aktywności w obszarze prawego barku i minimum angażowania tej ręki przez 3-4 tygodnie". Dwa tygodnie po wypadku odwiedziłem fizjo która wcześniej diagnozowała i terapeutyzowała kilka innych moich przypadłości. Zasugerowała pozbycie się temblaka, zabiegi laseroterapii plus aktywowanie obręczy barkowej w zakresie który uznaję z komfortowy dla siebie. 

Po 4 tygodniach moja ręka i bark prawie wróciły do pełnej sprawności. Lekarz w szpitalu zasugerował mi minimalny zakres ćwiczeń aktywizujących.

Odwiedziłem jeszcze jednego fizjo, tym razem w Polsce, który zdecydowanie zasugerował że pomysł z pozbyciem sie temblaka mógł mieć miejsce już nawet tydzień po złamaniu.

Odwiedziłem jeszcze kontrolnie chirurga ortopedę, który był polecany przez wiele osób. On stwierdził że absolutnie w tym stanie jaki jest robienie czegkokolwiek dla skorygowania krzywego zrośnięcia się kości nie ma sensu i grozi powikłaniami. 

Więc - słuchanie lekarzy jest, z mojego doświadczenia - z reguły złym lub bardzo złym pomysłem w takim przypadku. To tyle co do leczenia metodami oficjalnymi. 

2 godziny temu, Kefir001 napisał:

@Pablo59 wielkie XD sorry ale to ty chyba masz słabe informacje xD Rower i pływanie to jedyne sporty które mogę wykonywać i które są właśnie w takich schorzeniach wskazane. Dodatkowo trochę źle napisałem tamtą wiadomość znajomy powiedział mi tylko że taki rower ma wygodną pozycje i że wygodnie się na nim jeździ.

Akurat jeżdżąc całe życie po lekarzach i rehabilitacjach zawsze mi to powtarzali. Nawet będąc na rehabilitacjach 3 miesiące temu w szpitalu w Ochojcu jeździłem na rowerze stacjonarnym w dzień w dzień przez 4 tyg. jak i rozmawiałem o tym, lecz nie poruszyłem temat jaki rower wybrać i jaki byłby dla mnie najlepszy.  

@tobo mam pytanie wiesz może jakie są koszty takiej konserwacji i wymiany w razie potrzeby? kurczę oglądałem jeszcze kilka rowerów i żaden nie przypadł mi do gustu niestety a ten z pierwszej wiadomości ten trekking już tak, i kurde przeraziło mnie to co napisałeś aż taki lipny jest ten rower? będę go miał za 2700 wiec cena myślę nie jest zła. Zastanawiałem się na gianem bo jest obok mojej pracy ich sklep tylko że sam napis giant tez pewnie kosztuje więcej niż Romet (tego nie jestem pewny to tylko moje domysły.)

Pytasz o koszt serwisu/wymiany łożysk sterów? Nie mam pojęcia ile skasują cię lokalnie za: demontaż widelca z ramy z przewodami zintegrowanymi, odpięcie przewodów hamulcowych i poskładanie z odpowietrzaniem obu, do tego wymiana pancerza i linki przerzutki prowadzonej wewnętrznie. Koszt pancerza i linki, oleju do dwóch hamulców, łożysk sterów (dwa 52 mm). Przypuszczam że 300-400 pln zależnie od miejsca do którego pojedziesz. Ale pewniki to będziesz miał jak odwiedzisz lokalne serwisy. 

Pracuję w dystrybucji Rometa i mam trochę styczności z rowerami tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...