Skocz do zawartości

[manetka przerzutka] Najlżej działający zestaw dla dziecka. 1x6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój 5 latek przesiadł się na używany rower w napędzie 1x6. Przerzutka to jakiś starszy tourney TX jeszcze z takim kółkiem pewnie ułatwiającym zmianę biegów, manetka to Shimano Revoshift. O ile w dół czyli na cięższe biegi nie ma problemu, za to do góry ciężko mu tą manetkę przekręcić. Samą przerzutkę serwisowałem czyściłem nasmarowałem, linki pancerze nowe. Manetki nie rozbierałem, zastanawiam się czy właśnie jej nie zmienić na co innego aby było lżej. Może jacyś doświadczeni rodzice mają coś do polecenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te?

https://sportandleisure.com/products/shimano-tourney-sl-rs35-r-revoshift-7-speed-left-twist-shifter-with-gear-cable?variant=43744612057345&currency=GBP&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&srsltid=AfmBOoqHAshGrzb2Zy9sv2uUqbF-mK5TkTi4rnPjZlZ3t8jY8DF9xqf0s3g

Jeśli tak to zmień na te

https://www.sjscycles.co.uk/gear-shifters/shimano-tourney-slrv200-7-speed-revoshifter-rear-twist-shifter/

 

Ja założyłem ludziom kilka par takich , nowych revoshiftów - to niebo i ziemia. Dłuższy lepiej wyprofilowany chwyt, lekka praca, łatwa obsługa. Dostępne w wielu opcjach , 6 biegów.

Dramat starych revo konfrontowałem wiele razy, Revoshifty są popularne w rowerach dziecięcych i to jest kompletna porażka erogonomii. Te działaja bardzo dobrze i wyczuwalnie lżej niż stare

Ewentualnie to

https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/tourney/SL-TX30-6R.html

Działa dość lekko, niestety ergonomia to koło tego nie leżała.

Więcej opcji specjalnie nie masz. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam te z pierwszego linku. Jakiś dramat, ja musze siły sporej użyć aby to przekręcić, a co dopiero 5 latek który ma problem ze skupieniem się na samej jeździe. Zamawiam to co podesłałeś, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jak moje dzieci były na takim etapie istniała jeszcze grupa dziecięce Shimano gdzie były fajnie działające manetki typu Rapidfire. Używały ich po kolei moje dzieci ( troje) po czym poszły do znajomych - po kolejnej trójce użytkowników odmówiły posłuszeństwa . Jeśli dziecko będzie miało problemy i z tymi które zamówiłeś to można spróbować założyć 7 biegowe Rapidfire ( ja nawet wnukowi kolegi założyłem 8 rzędową- swoje stare STX SE) i będzie używał tylko 6 - jak wyregulujesz przerzutkę to po prostu na najwyższe biegi nie da się wrzucić i tyle.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2024 o 13:51, tobo napisał:

Jest nieco lepiej, ale wciąż bez szału. Wybrałem się do sklepu rowerowego na zwiady, co obecnie montują i najlżej działał zestaw manetka microshift w połączeniu z przerzutką altusa, no dosłownie mogłem kciukiem i małym palcem u ręki złapać i przekręcać. Tylko czy do haka na którym obecnie wisi Tourney, zamontuje altusa ? Tourney jest przykręcany na śrubę i altus niby też, ale po zdjęciach wydaje mi się, że w innym miejscu mają ten jakby ząbek blokujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...