Skocz do zawartości

[Opona] szukam mocnej opony cargo gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam opony do mojego gravela.

Najlepiej 38c. 40c może być nieco za szeroka.

Chodzi o to, że jeżdże bardzo dużo z dużym obciążeniem w sakwach, łącznie 100l na samym tyle.

Opona musi być niezawodna. Do tej pory po taniości używałem cyclocrossów 42c, tak jak na przodzie mam dość świeżą i mieści mi się bez problemu, tak z tyłu muszę zmienić na coś co przede wszystkim:

Jest bardziej żywotne

Nie pęka po sezonie po bokach

Jest rozmiar mniejsze.

 

Co za tym idzie, wymagam:

Wytrzymałości na przebicia, najlepiej jakaś wkładka, wysokie TPI, dobrze jak wzmocniona po bokach.

Niskich oporów toczenia, raczej mało agresywnego, gęstego bierznika.

Dużej żywotności na przebieg, również na kamienie, żwir.

Wysokiego ciśnienia, pod dętkę.

 

Nie wymagam:

Niskiej ceny

Niskiej wagi, nie musi być lekka ani zwijana, jeśli nie musi. Ale zwijane jeśli spełniają wymagania mile widziane.

Tublessa. Jeżdżę na dętce.

Czekam na propozycje, kiepsko na razie jestem w tym rozeznany.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CyclicBike napisał:

Bardzo fajnie to wygląda, ale wychodzi na to, że jest max 4.1 bar. Zazwyczaj pakowałem spokojnie po 6. Czy ta opona to zniesie?

Z dętka producent podaje ponad 5, nie wiem jak to się ma do innych modeli opon, nie interesowałem się górnymi limitami bo i tak pompuję mniej.

GravelKing_SS_Plus_2048x2048.png?v=15918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sakwy, to może coś turystycznego typu Schwalbe Marathon, Marathon Mondial, Marathon Plus?

Nie są to opony o wybitnych osiągach oporów, ale powinny sporo km wytrzymać.
Moje Mondiale Evo mają już przekroczone 17k, ale nie były jeżdżone z obciążeniem. Najpierw głównie miasto, obecnie wypady za miasto po drogach i bezdrożach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...