Skocz do zawartości

[stery] : wymiana w widelcu konusa steru zintegrowanym na zewnętrzny - przekładka do innego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chcę przełożyć używany amortyzator, który pracował ze sterami zintegrowanymi do roweru, który ma stery zewnętrzne. Problem jest z tym "konusem" czy jak to poprawnie nazwać, który jest nabity na rurę sterową i służył do osadzania normalnego zamkniętego łożyska sterowego. Wydaje mi się, że muszę go wybić a nabić konus do łożyska "gołego" wiankowego, który jest dedykowany do sterów zewnętrznych i wygląda lekko inaczej. Czy mam rację?

Czy ma szansę działać taki hybrydowy patent, że nabijam ten właściwy powyżej tego starego i mam po prostu widelec wyższy o pół centymetra?

Jeżeli to słaby pomysł, to jak w warunkach domowych wybić takiego konusa, żeby sobie rury nie spierniczyć?

rura_25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary konus musisz zdjąć. W miejscu, gdzie jest wycięcie, należy delikatnie podważyć śrubokrętem lub jakimś innym, twardym, ostrym, ale niezbyt wąskim narzędziem. Gdy konus już trochę odejdzie w jednym miejscu, należy przejechać po obwodzie, delikatnie, małymi krokami, by się nie przekrzywił za bardzo, bo się zaklinuje. Można też obstukać dookoła jakimś małym młoteczkiem i pobijakiem, jeśli da się już o coś oprzeć.

Są do ściągania takich konusów profesjonalne narzędzia i jeśli się boisz sam, możesz udać się do dobrze wyposażonego serwisu, raczej majątku taka usługa nie kosztuje.

SUPER B TB-1925 KLUCZ DO DEMONTAŻU BIEŻNI STERÓW - 1-TB1925 - 10248601427 - Allegro.pl

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...