Skocz do zawartości

[Rower zjazdowy] dla dziecka kupie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam [roweru] dla syna wiek 11 lat, wzrost 140cm , waga 30 kg, ogólnie  szczupły i drobny chłopak, interesuje się skokami ,hopkami i zjazdami z górek. Ja totalnie się na tym nie znam , a dziecko chce rower na który sumiennie zbiera. Na chwile obecna mamy budżet  [2500zl]. Jako samotna matka nie stać mnie na nowy za 8 tys bo taki pokazali mi w sklepie. Zdecydowałam się na używany ale dobrym stanie gdzie młody mógłby jeszcze cos pojeździć na okolicznym bike parku. W sklepie doradzili mi [ramę rozmiaru S]. Czy jest tu ktoś kto taki sprzedaje lub mógłby mi coś doradzić w tej sprawie. Najlepiej małopolska lub podkarpacie, wysyłka tez wchodzi w grę. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roweru tego typu nie kupuje się używanego nawet jeżeli wygląda jak nowy!

Sama wiesz do czego i jak ten rower będzie używany, więc nie spodziewaj się, że poprzedni właściciel używał go inaczej.

Pomijając już fakt, że za 2500 zł kupisz kupkę gruzu z wizją dołożenia kolejnych tysięcy.

Kolejną sprawą jest to, że rowery typu full (zakładam, że taki Ci pokazywał za te 8000 i zgaduję, że mógł to być Dartmoor) z drugiej ręki za kwotę ok. 2500 nie będą dobre dla takiej drobinki nawet choćby były w rozmiarze XXS, ponieważ dziecko o tym wzroście potrzebuje roweru typowo juniorskiego, a one zazwyczaj nie mają opisanej rozmiarówki bo są dostępne tylko w jednym rozmiarze ramy przy danym modelu.

W skrócie:

Jeżeli chce fulla, to dozbierajcie do ok. 6000 zł i kup Dartmoor Blackbird JR, lub Rocbird na kołach 24/26.

Ewentualnie na wypasie Scott Ransom 600.

Jeżeli budżet wzrośnie nieznacznie to nie kupuj żadnego fulla, tylko będziecie skazani na "sztywniaka" i tu też dominować będą Dartmoory.

Tylko nie kupuj takiego roweru w opcji "na wyrost". Dla takiego dziecka musi to być wersja typowo JR.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak kupisz używanego fulla za 2500 zł to jego serwis i doprowadzenie do stanu używalności ( zakładając że nie będzie pęknięty) to będzie drugie tyle. Jak nie macie tyle pieniędzy, to tylko sztywniak, zresztą pewnie też używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...