Skocz do zawartości

[Korba] Drgania, bicie podczas pedałowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu kupiłem nowy Unibike Crossfire 2024. Do tej pory przejechane nieco ponad 100km. Od początku podczas pedałowania szczególnie na wyższych biegach czuje na stopach takie jakby drgania, bicie, wibracje. Wszystko jest dokręcone i nie widać luzów. Gdzieś wyczytałem, że nowy rower musi się "dotrzeć". Jak myślicie, jechać do sklepu to zgłosić czy zrobić te 300km i wtedy od razu na przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być też kwestia pedałów - wyglądają na zwykłe plastikowe korpusy, często łożyska w nich się toczą jak by kulki były z żużlu.  Ale to strzał w ciemno, może być wiele innych problemów.  

Generalnie zasada jest prosta - jak umiesz w rowery to dłubiesz i ogarniasz, jak nie bardzo (a tak sądzę, skoro pytasz na Forum) to zanieś rower z powrotem do sklepu celem ogarnięcia.  Tym bardziej jeśli jest nowy - żeby potem nie było, że coś olałeś albo co gorsza, ukręciłeś i z gwarancji nici...

Inna sprawa, że nie wiem skąd u nas wzięło się 300km do pierwszego przeglądu, spotkałem się z tym w kilku rodzimych sklepach.  Kiedyś zagramanicą pierwszy serwis następował po 100km, IMO tyle w zupełności wystarczy aby w rowerze linki się powyciągały, śruby poluzowały, kapcie ułożyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, NerfMe napisał:

Nie wydaje mi się żeby bicie, drgania i wibracje były kwestią "dotarcia".

Ile przejechałeś na tym rowerze i ile ważysz?

Nieco ponad 100km. Jestem szczupły, ważę 55kg. Czy waga ma tu znaczenie? Inna osoba z wagą około 90kg twierdzi, że nie czuje żadnych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużo wyższej wadze, to kto wie, w Twoim wypadku absolutnie nie.

Skoro 100 km przejechałeś to powinieneś udać się do serwisu, niech sprawdzą. Mi w sklepach zawsze mowili żeby przyjść najpóźniej po jakimś tam przebiegu, a jak coś jest nie tak to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...