Skocz do zawartości

[Opony] Schwalbe Smart SAM 27,5 x 2,10 - podróbki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)
Na znanym portalu aukcyjnym, za dokładnie tutaj
https://allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-schwalbe-smart-sam-k-guard-27-5x2-10-54-584-mtb-15796152120
kupiłem opony Schwalbe Smart SAM 27,5 x 2,10
Nie wyglądają one jednak na oryginały.
Odchodzi nawet folia z napisami z boku.
Dla porównania załączyłem też dwa zdjęcia wydaje mi się na 100% oryginalnej opony zamontowanej na obręczy.
Co o tym sądzicie ?
Czy ktoś może dysponuje adresem e-mail do suportu formy SCHWALBE ?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

IMG_20240719_152532.resized.jpg

IMG_20240719_152544.resized.jpg

IMG_20240719_152631.resized.jpg

IMG_20240719_152654.resized.jpg

IMG_20240719_152913.resized.jpg

IMG_20240719_152955.resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może producent zmienił bieżnik ale nie wierzę że tak tandetnie oznaczył logo opony, odklejającą się nalepką.

Druga sprawa to "K-guard"  (wkładka antyprzebiciowa) nie wystepuje w tym wykonaniu, tj 27,5 x 2,10 jak to sugeruje

napis na tandetnej naklejce.

Być może "pirates" wykorzystali okazję i "prawie shwalbe" zjeżdza gdzieś z fabryki obok w CN gdzie odlewają oryginały ...

Dlatego szukam kontaktu do suportu, najlepiej bezpośrednio w DE gdzie mogli by mi potwierdzić czy to co kupiłem to oryginały.

Zrzut ekranu z 2024-07-19 21-23-58.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeśli te opony są oryginalne, również z Waszych zdjęć to z przykrością muszę stwierdzić że SCHWALBE pojechało w dół z jakością :(
Nie mogę wręcz uwierzyć że w procesie technologicznym takiej firmie nie udaje się wpasować napisu w wytłoczenia.
Według mnie to może też być podróbka.
Wysłałbym to zdjęcie do suportu, niech się wypowie.

Edytowane przez kermu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy Schwalbe miało coś wspólnego z jakością, natomiast od mniej więcej 2020 pojawia się bardzo dużo kiepskich recenzji ich opon.

Dwa lata temu zamówiłem szosowe PRO One, czyli chyba najwyższy model szosowy pod dętkę. Ciężko mi było uwierzyć, jak badziewnie były wykonane. Odesłałem je do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na proces produkcyjny, wygląda na to, że najpierw przyklejana jest naklejka, a trwałe wytłoczenie napisów następuje w formie, podczas wulkanizacji. Jeśli pracownik włoży oponę do formy niedokładnie, to nadruk nie pokryje się w wytłoczeniem (jak w tym Black Jack'u). Możliwe, że takie opony, które nie przeszły pozytywnej kontroli jakości, są potem sprzedawane taniej (oficjalnie, jako towar drugiej kategorii, z wadami kosmetycznymi, nie mającymi wpływu na bezpieczeństwo, lub nieoficjalnie).

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...