Skocz do zawartości

[Pedały] solidne do crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem szczęśliwym posiadaczem Giant Roam 3.
Powoli doposażam go pod siebie i teraz padło na pedały.
W pierwszej chwili chciałem kupić solidne aluminiowe pedały z pinami z Aliexpress (fotka poniżej) ale znajomy który ma duże doświadczenie z rowerami odradził je głównie z powodu pinów, mówi że więcej zrobię sobie szkody niż pożytku 
Szkoda bo mono napaliłem się na nie, fajny wygląd, solidne, 3 łożyska, maszynowe i ogólnie dobre opinie.
Charakterystyka mojej jazdy jest następująca
Okazjonalna raczej spokojna jazda 1 w tygodniu po kilkanaście km. Kompletnie nie patrzę na to jakie mam buty, mam wsiadać i jechać :)
W sumie przemyślałem i może ma racje, że do mojej jazdy będą zbyt agresywne :)
Po dłuższym zastanowieniu szukam jakiś pedałów z tworzywa, które posiadają piny ale mniejsze i także z tworzywa.
Docelowo mam na oku DARTMOOR Candy Pro choć wolałbym coś tańszego, a już bardzo chętnie jakiś dobry odpowiednik z Aliexpress.
Znacie jeszcze jakieś dobre pedały tak max do 100zł?
image.png.0ec3ba3dbaf554d5079e9c10b7ad4722.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

je też mam na oku, tylko człowiek naczytał się że najlepiej 3 łożyska, że maszynowe że takie i siakie, i może chciałbym coś lepszego :P
bo tak prawdę mówiąc co dadzą mi łożyska maszynowe? Czy czasami faktycznie nie przesadzam z tym?
Najchętniej kupiłbym na Ali zamienniki Dartmoor pro.

Edytowane przez Wojtaz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu, kilkanaście kilometrów, pewnie jeszcze przy dobrej pogodzie. To każde pedały są wieczne. Przez wiele lat miałem pedały z jednym łożyskiem i z tuleją. Raczej warto zwracać uwagę na ergonomię. Na ostrych pedałach but się nie rusza - niektórym to szkodzi na kolana, mi szkodzi na łydki (bo zawsze się zadrapię). Na gładkich może się zsunąć i dla mnie to gorsze. Nie mam modelu do polecenia,  ale dla tak łagodnej eksploatacji wiele nie ryzykujesz. 3 łożyska?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtaz87 napisał:

Po dłuższym zastanowieniu szukam jakiś pedałów z tworzywa, które posiadają piny ale mniejsze i także z tworzywa.
Docelowo mam na oku DARTMOOR Candy Pro choć wolałbym coś tańszego, a już bardzo chętnie jakiś dobry odpowiednik z Aliexpress.
Znacie jeszcze jakieś dobre pedały tak max do 100zł?

Pedały rowerowe Wellgo platformowe 285g - AWR0067 - 15078418550 - Allegro.pl

PEDAŁY ROWEROWE PLATFORMOWE EXTEND ODBLASKI CZARNE PINY GWINT 9/16" MTB - 8581500018327 - 15875213744 - Allegro.pl

Te pierwsze mam i śmiało polecam. Są na kulkach, dobrze trzymają, mocne tworzywo. 

Te drugie też wyglądają solidnie, nie wiem tylko, czy też na kulkach, czy na polimerowych ślizgach (coraz więcej jest takich, zwykle mają niższy profil i są nieco lżejsze). Te ślizgi niekoniecznie są złe, choć opór pewnie minimalnie większy niż na łożyskach tocznych. Tyle, że kulki nie zardzewieję, bo ich nie ma.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtaz87 napisał:

odradził je głównie z powodu pinów, mówi że więcej zrobię sobie szkody niż pożytku

A dlaczego miałbyś sobie zrobić krzywdę? Piny jak piny - jeżdżą z nimi młodzi i starzy - jakoś żyją. Ja bym bardziej odradzał metalowe - nylon dzisiaj daje radę. Sam mam zjechane na podróbach z alli Race Face Chesterów z 12 tysięcy km i jedyne co zrobiłem to raz je rozebrałem i nasmarowałem (a i tak pewnie niepotrzebnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Są przecież różne rodzaje pinów, i nie wszystkie są ostre - choć tak naprawdę te mniej ostre też jakiś ślad zostawią, tyle że mniejszy ;)

No i buty lepiej mieć odpowiednie, a jeśli nie, to takie których nie szkoda, albo zamiast metalowych pinów te zintegrowane z tworzywa - Candy już zostały wymienione.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...