Skocz do zawartości

[Zgrzytanie, strzały] Pękająca rama, napęd.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku tygodni walczę ze zgrzytaniem, strzałami, pierwsze podejrzenia suport standardowo, nowy suport i pierwsza jazda, wszystko ok, przy następnej zaś to samo, rozebrałem wszystko wyczyściłem solidnie gwinty całą korbę, nawet odkręciłem tarczę, wyczyściłem gwinty, dałem klej dla pewności, zmieniłem pedały na stare dla sprawdzenia, wyczyściłem sztycę i cały otwór, sprawdziłem stery, nawet w mufę suportu włożyłem rurę owiniętą szmatą i w miarę sił uginałem, coś tam niby pykło parę razy ale nie  tak jak podczas jazdy pod górę pod obciążeniem. 

Zacząłem uginać rower pod różnymi kątami, stawać na tylny trójkąt, na mufę suportu aby nie uginać korby, siadać i uginać górną rurę, czasami coś delikatnie pyknie ale rzadko, nawet sciągnąłem tylne koło i delikatnie rozpierałem tylni trójkąt jak i zginałem do środka, nie wydawał z siebie dźwięków, stawałem też na korbę bez łańcucha, mocno uginałem z jednej stroni i też nic, najbardziej to wszystko słychać z założonym łańcuchem wtedy sa mocne przeciążenia i słychać fest te zgrzytanie i strzelanie, już mi brakuje pomysłów i mam podejrzenia że rama gdzieś zaczyna pękać, ale może od środka ? na zewnątrz spawy wyglądają ładnie, rower ma rok, jakiś czas temu zamontowałem na korbie chińską tarczę deckasa, jeszcze tego nie sprawdziłem ale jestem ciekaw czy tarcza może tak strzelać. Nagrałem trzy filmiki ale podczas jazdy pod górę mikro nie wyłapał i prawie nic nie słychać, więc wrzucam dwa z postoju.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

A ręką gdzie trzymasz? Jak chwycisz w innym miejscu to tak samo?

Jak uciskam z boku, na jedną stronę jak na filmiku, to prawą trzymam za kierę a lewą lekko siodło aby rower nie odbijał w moją stronę, wcześniej sprawdzałem bez łańcucha i po nałożeniu łańcucha już nie strzela tak jak na filmiku, teraz go pouginałem i nic więc nie powiem czy jak trzymam w innym miejscu to czy nadal strzela, on ma takie anomalie, ale zauważyłem że jak postoi to na początku jazdy nawet nie strzela po 2-3 km zaczyna znowu, ciężko dojść, raz tak raz srak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak sprawdzony i wyczyszczony, standardowo po kilku kilometrach jak rower się rozruszał zaczęło zgrzytać, zostało mi jeszcze podmiana tego koła i co mi jeszcze przyszło do głowy to zamienię z ciekawości zębatkę w korbie, jak to nie pomoże to najchętniej zamienił bym samą korbę, ale korby nie mam drugiej musiałbym kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...