Skocz do zawartości

[napęd] pomoc w przejściu z 2x10 na 1x12


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jak już modernizuję, to zmienię cały napęd wraz z korbą. 

Pozostaje kwestia łańcucha. 

Czy każdy łańcuch 12s nadaje się do systemu 1x12 czy może jest jakiś podział na 1x12 i 2x12?

Co byście polecili w tym temacie? Mam sentyment do łańcuchów Campagnolo. Super Record jest do wyrwania w cenie niższej niż 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Ci doradzano, nie kombinuj tak z tą linią łańcucha, będziesz zawiedziony jak to będzie działać. Moim zdaniem lepiej kupić jakąś korbę RF np. Turbine i do niej dobrać zębatkę boost dowolnego producenta, jest tego dużo. A co do łańcucha, zwykła Deorka jest nie do pobicia w proporcji cena do jakości/trwałości. Ale ja jestem zdziwiony teraz łańcuchem XT, też cenowo b.dobrze wypadającym, ale jakość/trwałośc nie do pobicia. 2000 km i się kurde nie rozciągnął nic, i to mierząc przyrządem naszego forumowego speca od narzędzi do jego pomiaru. Niegdysiejsze testy chyba z BIKE'a pojazujące też jego super trwałość się potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Mentos napisał:

Tak jak wyżej Ci doradzano, nie kombinuj tak z tą linią łańcucha, będziesz zawiedziony jak to będzie działać. Moim zdaniem lepiej kupić jakąś korbę RF np. Turbine i do niej dobrać zębatkę boost dowolnego producenta, jest tego dużo.

Przyznam, że pogubiłem się już w tych przeróżnych standardach.

Czy możecie zaproponować jakąś konkretną korbę i konkretną zębatkę (32z) pasującą do rozwiązania, o którym napisał @Mentos?

Mufę mam na wcisk 42mm 68/73mm więc potrzebowałbym też nowy suport (a przynajmniej tak mi się wydaje), bo obecnie mam adapter BB30 do 24

Z góry dziękuję za każdą sugestię.

 

Jednak cofam pytanie.

Muszę zostać przy korbie Schimano, bo mam pomiar Stages XT

Edytowane przez montell81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie sugestie. Dowiedziałem się z tego wątku o kilku rzeczach, o których nie miałem świadomości. Decyduję się na korbę Schimano. Głównie ze względu na pomiar w lewym ramieniu, który teraz posiadam. 

Jestem w trakcie kompletowania zamówienia zapytam więc jeszcze w tym wątku czy ktoś z Was (lub Waszych znajomych) miał do czynienia ze sklepem www.veloportal.pl ? 

Nie znalazłem zbyt wielu informacji na jego temat, a ceny mają jedne z najniższych na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UPanowie/Panie potrzebuję pomocy. 

Właśnie składam napęd i nie mam pojęcia jak połączyć ze sobą klamkę z manetką na I- SpecEV

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego tutoriala. 

Pomożecie? 

 

Edit. 

Udało mi się. Znalazłem w woreczku takie małe "coś" 😁

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności muszę zapytać o jedną rzecz. Chodzi o skracanie łańcucha metodą podawaną przez Shimano: https://mtb.shimano.com/pl/stories/determine-chain-length

Czy dobrze rozumiem, że łańcuch przekładam przez tarcze i największą zębatkę omijając przerzutkę? Długość wózka nie ma znaczenia przy doborze długości łańcucha? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższego, przyjrzałem się zdjęciom mojej przerzutki i wygląda na to, że wszestko jest ok. Niczego nie brakuje. 

Nie zapeszając ale chyba udało się zmontować wszystko bardzo dobrze. Na sucho przerzutka działa sprawnie. Nie ma problemów ze zrzucaniem i wrzucaniem biegów. Na największej zębatce, kręcąc do tyłu (około 6-8 szybkich obrotów) , kilka razy spadł mi łańcuch o dwa biegi ale po regulacji jeszcze się to nie zdarzyło. 

Czas na próbę w terenie. Na pewno regulacja wymaga jeszcze dopieszczenia ale wygląda to bardzo obiecująco. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po dwóch dniach jazdy w terenie mogę śmiało powiedzieć, że obawy czy napęd 1x12 będzie prawidłowo działał z piastą 142x12 były niepotrzebne. 

Wszystko działa idealnie. Zmiana biegów płynna, nic nie chrobocze, nic nie skacze, nic nie spada. 

Twierdzenie, że napęd 1x12 chodzi jak maszynka do mięsa to jeden z największych mitów w świecie MTB. Podejrzewam, że takie opinie pojawiły się po filmiku Szjabajka. Wyjałowił on łańcuch i przyłożył mikrofon do napędu by udowodnić swoją tezę o rzekomym głośnym działaniem napędu 1x12.

Spadanie łańcucha podczas kręcenie korbą w tył na najwiekszej zębatce kasety to kolejny problem z przysłowiowej d..y. Po odpowiedniej regulacji nic nie spada. Tak na marginesie to gdybym nie naczytał się o tym "problemie" na forach, to nigdy nie wpadłbym na pomysł by kręcić korbą do tyłu na najlżejszym biegu. 

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy montować 1x12 Schimano na nieboostowej piaście to niech się nie obawia. Wszystko działa płynnie, nic nie chrobocze a w czasie jazdy słychać tylko szum gum. 

Dziękuję za wszystkie opinie. 

IMG-20240808-WA0007.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tym razem załączam dwa filmy z terenu. Nagranie jest dość dynamiczne bo ciężko utrzymać telefon jadąc na najlżejszym przełożeniu ale najistotniejsze czyli dźwięk jest bardzo dobry.

Czy praca napędu to "maszynka do mielenia mięsa" (czy w ogóle jest słyszalna) to już sami oceńcie

 

 

https://dai.ly/k7Az3kHnw3gjSOBgiIo

https://dai.ly/k60nsNOX9iO9C8BgiIq

Edytowane przez montell81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja mam jeden, działa perfekcyjnie, cicho i nikt mi nie wmówi, że tak się nie da.

 

Działa dobrze ale dokumosa ma racje odnośnie przekosów, są wieksze, odbierają W i napęd minimalnie głośniejszy jest ale co z tego? Nic, wszyscy mają tak samo  , wiedziałem,że będzie wszystko grało, bo jak wspominałem robiłem takie przeróbki, zawsze trochę testuje i zawsze było spoko. Nie każdy jest też wrażliwy na odgłosy i przekosy, można mieć inne odczucia, no i az tak drastycznych różnic w hałasie w porównaniu do innnych napędów nie ma.  Fajne modyfikacje, oby napęd słuzył jak najdłuzej. 😊

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie neguję tego, że na największych koronkach są większe przekosy. 

Wrzuciłem filmy z działania przerzutki po to tylko, by ktoś kto ma piastę 142x12 i zastanawia się nad zmianą napędu zobaczył, że da się to wyregulować perfekcyjnie, a w trakcie jazdy jedyne co słychać to szum opon, wiatru i śpiew ptaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...