Skocz do zawartości

[amortyzator] RS Yari nie wykorzystuje pełnego skoku


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pacjent to RS Yari 29 160mm bodajże z 2021r,. Na kazdej górskiej jeździe wykorzystuje 3/4 skoku, mimo, że nie jeżdżę jak emeryt, sag 28-30%, tokenów w komorze brak, kompresja na 0 ustawiona, gdy spuszczę powietrze to chowają się golenie do końca, chociaż przy końcu trzeba troszkę siły użyć, sprawdziłem też tłumik i jest ok. Skoku nie zasysa, czy to coś z komorami powietrznymi nie tak? Już mi się kończą pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ten wideł nie jest łatwo doprowadzić do jakiejś super pracy w górnym zakresie skoku tym bardziej jak się jest lekkim. Z drugiej strony u mnie czy to na Pike'u czy Fox'e 36 w takiej zwykłej górskiej włóczędze też raczej wykorzystuję z max 70-80% skoku. Już musi być naprawdę ostro by było więcej co się zdarza ale jakoś niknie w ogólnym rozrachunku. Obecnie trenowałem na singlach robionych czyli więcej progów, uskoków skalnych i tak dalej to jest w drugą stronę czyli rzadko kiedy prawie nie dobijałem przy okolicach 35 mm sag'u. Trzeba było inaczej ustawiać amor na jazdę szlakową a taką singlową. Moim zdaniem taka specyfika tego amora. Zawsze możesz jeszcze trochę zejść z ciśnienia i zobaczysz jak jest. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam (Mam Pike z chargerem 2.1)

Przy prawidłowo ustawionym SAGu i jeździe 50km/h po korzeniach i korytach nie zjada więcej jak 70-80%.
Żeby dobić na 100% musi być lądowanie z dużego dropa i to takie niezbyt udane.

Gdybyś zjadał 100% bez lądowań, to na lądowaniu mogłoby Cię wyrzucić z roweru.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie racje, wydawało mi się to trochę irytujące zwłaszcza, że durolux stary przy takiej samej jeździe działał w 90% skoku, przy takim samym ustawieniu, praktycznie zapas 1cm zawsze pozostawał, może przy dużych uskokach dropach by się zamknął, słaba jazda widocznie. Poza tym straszny muł i klocek ten yari, 9 letni durolux dawał lepszą trakcję i pewność😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jesteś kolejną osobą z takimi a nie innymi opiniami na temat tego amora. Moim zdaniem bo maiłem z nim styczność to jest taki amor dla młodych do polatania na hopach lub coś w tym stylu. Taka poza muli i męczy jak się trafi na długi odcinek gdzie powinien pracować. Tylko wymiana tłumika może tutaj dać efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...