Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Reba 120 Dual Air 2012 - problem z osiągnięciem pełnego skoku


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem w amortyzatorze, że nie osiąga pełnego skoku. Przy serwisie zwróciłem uwagę, czy aby na pewno nie ma tam jakiegoś tokena - i nie ma. Ciśnienia +/- trzyma prawidłowo. Wygląda to tak, że na skali od sagu bez obciążenia pokazuje 105mm i widać zarys skali od 120mm. Prawdę mówiąc rozebrałem już go dwa razy, bo mi to spokoju nie dawało, ale bez skutku. Jedynie co mi przychodzi do głowy, że kiedyś mogła zostać uszkodzona sprężyna dual air i ktoś wymienił na 100mm? Byłoby to możliwe? Niestety amortyzator kupiłem przeszło rok temu, nie testowałem go, schowałem do szafki i tak sobie leżał. Jedynie co mi przychodzi do głowy to rozebrać po raz trzeci, zmierzyć sprężynę i porównać do katalogowo do wymiarów 120mm. Być może wszystko się zgadza i problem leży gdzieś indziej. Ktoś miał podobną sytuację? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak jak wyżej wam wspomniałem - podkładek brak. Nie sprawdziłem w sumie najistotniejszej sprawy, czyli spuścić ciśnienie z komory negatywnej i zostawić nabitą pozytywną. I tutaj się zdziwiłem, bo skok wzrósł do 120. Ale zauważyłem pewną zależność. Nie jestem w stanie osiągnąć żądanego skoku pompując komory do zbliżonych lub równych sobie wartości (w Rebie 2009 nie miałem takiego problemu, nie było problemu przy -90/+90). Czyli wygląda to tak, że gdy komora pozytywna ma 90, to pompując negatywną przy 70 zaczyna mi zjadać skok i nie jestem w stanie zbliżyć się do 80. Zawsze korzystałem z reguły 10 i mniej więcej u mnie ciśnienia wyglądały +90/-80 (w przypadku starej Reby). Reasumując - nieszczelność między komorami przy takich objawach?

Edytowane przez fbastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa no masz rację, też stara ;) jeszcze 1 1/8".. Poprzednia Reba 2009 jak zauważyłeś inny skok, bo 100mm. W każdym razie na ten moment jedynie co mi nie do końca odpowiada, to kultura pracy na tych ciśnieniach, bo aż się prosi, żeby w negatywnej było trochę więcej. DA naprawdę można fajnie wystroić, a tutaj pozostaje trochę niesmak. Wracając do ostatniego pytania, czy może być jakaś nieszczelność między komorami, która powoduje, że wciąga mi skok jak zbliżam się z wartością ciśnienia negatywnej do pozytywnej? Wymiana na kompletnie świeży zestaw oringów może coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiesz co, nie sprawdzałem w taki sposób, ale na pierwszy rzut oka wygląda to legitnie zarówno środek jak i z zewnątrz. Na ten moment zjada mi jakieś 5mm skoku bez obciążenia, czyli wychodzi jakieś 115mm przy różnicy 15psi między komorą pozytywną, a negatywną. (+70/-55 SAG 15%). Nie jestem w stanie lepiej go wystroić, a jak różnica wychodzi 10psi, to zaczyna go bardziej wciągać od jakiegoś centymetra do półtorej). Początek pracy jest trochę tępy, choć może to moje subiektywne odczucie. Zostaje mi wymienić cały komplet oringów wewnątrz, a jeśli to nie pomoże, to będę musiał chyba tak z tym żyć, choć i tak nie jest to najgorszy wynik w porównaniu do sytuacji z początku.

Edytowane przez fbastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jest mniej ciśnienia, ale wynika to raczej z tego, że ciśnienie przechodzi do pompki w momencie podłączenia. Przynajmniej z tego co mi wiadomo nie jest to niepożądany objaw.

Edytowane przez fbastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...