Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mieszkam na Islandii i chcę zakupić rower tu na miejscu więc wybór jest trochę ograniczony (nie chce mi się bawić w sprowadzanie i clenie chyba że było by naprawdę warto!!!). Rower był by używany czasem na dojazd do pracy czy po mieście ale to małe miasto (ok 20min z buta wszędzie), więc można powiedzieć że głównie teren pseudo leśny/ góry, wiadomo będę się chciał trochę pobawić. :) A i jestem dość świeży w rowerach a jazda będzie amatorska for fun

Budżet ~5500zł (200,000kr) da się lekko nagiąć jeśli warto, sprowadzić niby tez ale musiało by się mieścić z cłem i wysyłkom więc nie wiem czy jest sens

Te rowerki są w podobnym budżecie u mnie na miejscu (~165,000kr): Compare: 2023 Orbea ALMA H20 vs CUBE ATTENTION, SLX vs ACID vs ATTENTION vs Scott Aspect 920 – 99 Spokes

Ramy z lepszego materiału od 230,000kr (ale amory dalej tej samej klasy), pełny zawias od 300,000kr ale to podejrzewam że będą strasznie słabe opcje a nie chce przepłacać 

tutaj kilka stron na których można poszukać coś u mnie na miejscu (ale osobiście nie znalazłem nic do czego chciałbym dopłacić więcej):

Fjallahjól (markid.is)                                                                                                                                  SCOTT

Alma Rower górski – Sklep internetowy Ofsi Wheel                                                                            ORBEA alma

TRI.is - Hardtail                                                                                                                                           CUBE

Fjallahjól – Örninn (orninn.is)                                                                                                                   TREK

Laufey fjallahjól – Ofsi hjól netverslun                                                                                                    ORBEA Laufey                        

Giant fjallahjól - Sportís.is (######s.is)                                                                                                  GIANT  

Rower górski – Bike Sprint (hjolasprettur.is)                                                                                          CORRATEC

Fjallahjól - Fjallakofinn                                                                                                                                Rocky Mountain/Conway

Fjallahjól - Hardtail - Rafmagnshjól - eMTB – Reiðhjólaverzlunin Berlin (reidhjolaverzlunin.is)

Fjallahjól | Sensa (sensabikes.is)                                                                                                              SENSA

Edytowane przez sjzryry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 5k w Polsce to masz https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-merano-evo-pro-2024/ czy https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-race-720-nx-eagle-aluminiowa-rama/_/R-p-337265 tylko nie wiem jak z tą wysyłką i cłem.. na szybko spojrzałem na zalinkowane przez ciebie sklepy i w tej cenie masz jakieś truchła na Judy albo jeszcze lepiej na XCM'ie no więc tak średnio bym powiedział..

Gdyby nie w.w Judy to ten Scott i Orbea jeszcze jako tako wyglądają https://markid.is/products/scale-965-blue-29 , https://ofsi.is/products/alma-h20-2024 niestety pomijając amortyzator jeszcze bardzo podstawowe hamulce MT200.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymienionych to chyba tylko Orbea się do czegoś nadaje. Cube i Scott maja osie QR, co jest standardem w Cube niestety. Niby do rekreacji to sie nadaje ale jak mozna mieć w tej cenie współczesne standardy typu te sztywne osie to czemu z tego rezygnować. Hamulce mt200 w rekreacji dadzą radę, jak ten teren i góry takie też mocno rekreacyjne to też dadzą radę, jak większe góry to przydałoby się coś lepszego. np. Deore m6100 ale z tym nie ma problemu i mozna sobie wymienić

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten Scale 965 ma sztywne osie z przodu i z tyłu.

Cytat
  • FRAME

    Scale Alloy 6061 Custom Butted Tubing
    Syncros Cable Integration System / Tapered Headtube
    BB92 / UDH Interface / 12x148mm with 55mm Chainline
  • FORK

    RockShox Judy Silver TK Solo Air
    15x110mm QR axle / 42mm offset / Tapered Steerer
    Reb. Adj. / Lockout / 100mm travel

 

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

znalazłem jeszcze coś takiego ale nie mój rozmiar :( Púkinn (pukinn.com) jest na Rock Shox Recon Silver RL, dzisiaj będe w mieście gdzie jest to zobaczę czy jest może coś na sklepie w innych rozmiarac.

Moje maximum jakie chciał bym dać( tylko nwm ja z trwałością takiej ramy):

TRI.is - Cube Reaction C:62 One 2023    SR Suntour Raidon 32 Air. Boost. 100mm

TRI.is - Cube Reaction C:62 Pro 2022     RockShox Judy Gold RL Air, 100mm

inne dużo drożej za za lepsze inne amory niż judy

 

Edytowane przez sjzryry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co, ten pro z 22r czy  one z 23r? co oznaczają te osie QR o których kolega wyżej pisał i czy te karbonowe mają lepsze niż inne rowery które już były przedstawione? pro mi się wydaje na lepszych komponentach  mimo że się nie zna

lepszych komponentów(rama+amory) chyba niema co tutaj szukać i w większych pieniądzach.

tylko pytanie czy bardzo warto dopłacać zamiast tego SCALE lub ALMA ( w wersji 23r jest SR Suntour RAIDON 32 RLR 100mm Boos ale w sumie nwm czy to lepiej), chce dobry rower ale mimo wszystko nie chcę też wydawać za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ten  C:62 Pro jest tańszy jak w polsce (wychodzi 6,600pln/1,700usd za niego) oczywiście wersja 22r :) a jeszcze by cło 23% chyba było na niego a gdzie indziej w sumie porównywalne ceny widziałem 

Najprawdopodobniej wieczorkiem zamawiam :) ale i tak się będę gryzł z budżetem xD

Podejrzewam że zostanę z wami na dłużej na forum i powrzucam parę fotek roweru i z Islandii ogólnie

Dzięki wielkie za pomoc 

Edytowane przez sjzryry
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...