Skocz do zawartości

[2 tys.+ zł] lekki cross damski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję lekkiego roweru na trasy miejskie i podmiejskie (polne drogi, las), miło jakby się dało przejechać kilka metrów przez żużel (w okolicy mojej pracy jest remont drogi i można się natknąć na takie atrakcje). Wzrost 165 cm, przekrok 80 cm i aktualnie niedowaga, stąd lekkość jest konieczna, żebym mogła go samodzielnie przenieść (wnieść do pociągu lub po schodach). Poziom bardzo początkujący, uczyłam się przez kilkanaście dni na pożyczonym Wheeler Cross 6.1 kupionym ok. 2017 r., jeździł bardzo lekko. 5 dnia nauki udała się wycieczka ok. 30 km i chcę więcej 🙂

Szukam czegoś najlepiej poniżej 13 kg, opony nie węższe niż 3,5 cm. Pytałam stacjonarnie, usłyszałam że nie ma takiego roweru, który nie byłby szosowy. Szukając w internecie, najczęściej trafiam na rowery fitnesowe, a z tego co zrozumiałam to jest wariacja na temat roweru szosowego.

Przyglądałam się Canyon Commuter, ale na pierwszy rower wolałabym wydać zdecydownie mniej. Zazwyczaj w duchu Pratchettowskiej obuwniczej teorii niesprawiedliwości społecznej 🙂 kupuję rzeczy droższe, ale na moim poziomie pewnie niekoniecznie będę umiała docenić lepszy rower. Na forum często odradzacie tańsze modele znanych marek, widziałam też kilka ciekawych propozycji, jednak nieco zbyt ciężkich. Wiem, że dla większości 2-3 kilo nie powinno robić większej różnicy i ja cięższy w razie potrzeby też dźwignę, tylko po 2 dniach będę się zastanawiać, czemu mnie bolą ręce.

Bardzo proszę o polecenie czegoś albo nakierowanie u którego producenta szukać lekkich modeli. Rozglądam się również wśród używanych, niestety sprzedający rzadko podają wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi być damka to np. Marin Presidio 1. Waga ok 12 kg, kapeć jeśli dobrze pamiętam przyjmie max. 38-40mm. https://kazoora.pl/pl/p/Marin-Presidio-1/42281

Takie ścieżki dla niego to żaden problem. ;)

PXL-20210706-163657211.jpg

Ich cross w postaci San Anselmo DS2 też by się nadał waży ok 13 kg ale słabo z dostępnością, znalazłem jeden za 1999 ale XL. :)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...