Skocz do zawartości

[Napęd] Krzywy łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Dzisiaj w serwisie wymieniono mi lancuch na nowy Shimano HGX XT.

Wróciłem z jazdy testowej. Na podjazdach łańcuch przeskakuje, jakby się same przerzutki zmieniają na dużym napięciu. Sluchac mocne trzaski. Popatrzyłem na łańcuch i zauważyłem, że jest krzywy. Jakby zagięcie. Nie wiem czy to przyczyna takiego zachowania roweru i czy to normalne. Gdy używałem poprzedniego łańcucha nic takiego się nie działo.

Czy mogę prosic o poradę? Co mogę z tym zrobić?

20240716_210648.thumb.jpg.4613b632e98ac25095addae50beb9bc7.jpg

Zauwazylem tez, ze przez to zagiecie lancuch ociera się w tym miejscu:

20240716_210746.thumb.jpg.13f637b96ab0be4c2eadc07b5298ae65.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tom.bury86 napisał:

To jest efekt sztywnego ogniwa".

Też miałem sztywne ogniwo, jak sobie zagniotłem - pierwszy raz to robiłem, skuwacz z supermarketu i zagniotłem trochę "obok" trzpienia. Ale ja nie wziąłem od siebie pieniędzy ;) 

Pytanie: czemu nie dał spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie powód dla którego mam zamiar wystawić ogłoszenie o serwisie rowerów po godzinach. Już nie mogę patrzeć co te patałachy nazywające się mechanikami czy serwisantami robią ludziom z rowerami... @Tom.bury86 mogę pożyczyć sobie do ogłoszenia to zdjęcie "skutego" łańcucha?

Aha. Jak pójdziesz do serwisu z reklamacją, to pokaż im na telefonie ten wątek. :) Niech mają świadomość, co ludzie myślą o ich pracy i wiedzy. Zadbaj też o stosowną opinię w Google. Trzeba tępić takie partactwo.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bardzo dziękuję za Wasze komentarze.

Wątek przekazałem serwisantowi. 

Jadę dzisiaj na poprawkę.

Podobno shimano ma spinkę w łańcuchach od 12rz.

Zdjęć można do woli uzywac.

Edytowane przez Tom.bury86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spidelli napisał:

Pytanie: czemu nie dał spinki?

A dlaczego miał dać skoro te łańcuchy skuwa się pinem? Spinka to jest dodatkowo inwencja klienta a nie obowiązek. Po drugie zdecydowana większość jak już przyjeżdża na wymianę łańcucha nie potrzebuje spinek. Niby do czego? Ani nie czyszczą specjalnie łańcuchów, nie dbają o napęd i tak do kolejnej wymiany. Już pomijam choć tutaj nie musi tak być, że wielu skoro nie umie założyć sobie łańcucha to będzie miało problem ze spinką. Jedyny łańcuch za naście lat jazdy jaki mi strzelił zrobił to własnie na spince. 

Ogólnie za takie partactwo należą się przeprosiny bez zbędnego wdawania się w temat jak to się stało. Po reakcji na reklamację usługi wszystko wyjdzie czy to był nieszczęśliwy wypadek przy robocie czy ktoś jest zwykłym partaczem.  

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom.bury86 Napisz koniecznie co to za serwis. Niech zostanie dla potomnych.

Swoją droga, partactwo jakich mało... Kto to zakuwał?  Pijany kowal młotkiem?

4 godziny temu, uzurpator napisał:

Czy ja widzę jak jakiś patałach skuł łańcuch zamiast użyć spinki?

Patrząc na powyższe, to spinkę tez by, najpewniej, przestrzelił 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tyfon79 napisał:

A dlaczego miał dać

Jakbym nie umiał w piny, to bym dał spinkę :) 

Poza tym spinka to wygoda nie tylko dla użytkownika ale i serwisanta. Ale widocznie ten z góry założył, że nie wiąże się z klientem na dłużej :D

6 godzin temu, Tom.bury86 napisał:

Podobno shimano ma spinkę w łańcuchach od 12rz.

W 10-tce miałem zdaje się spinkę, niżej to nie wiem.

Edyta: nie, wsadziłem spinkę od KMC

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...