Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne Shimano] chwilowa niedrożność układu


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Co jakiś czas spotykam się z dość nietypowym i niezbyt wytłumaczalnym dla mnie problemem.

Hamulce Shimano: podłączam do zacisku strzykawkę z olejem, otwieram odpowietrznik, to samo na klamce - montuję "lejek". Pcham olej strzykawką do dzwigni hamulca - standardowa procedura. Olej przechodzi do lejka, czasami 1 czasami 3 cm sześcienne po czym da się wyczuć blokadę - tłoczka strzykawki nie da się popchnąć dalej.

Naciskam raz dźwignię hamulca - olej popchnięty zostaje z klamki do zacisku i strzykawki. Wtedy kontynuuję popychanie płynu ze strzykawki - aż do całkowitego opróżnienia układu z powietrza.

W lejku zbiera się olej z układu, jest czysty. Hamulce zamontowane w rowerach, nowe, więc musiały zostać jakoś odpowietrzone w montowni. Blokada pojawia się tylko raz w czasie procedury odpowietrzania - potem mogę zrotować nawet kilka strzykawek oleju i problem kolejny raz się już nie pojawia.

Taki problem spotkałem kilkadzesiąt razy na jakieś 200 odpowietrzanych hamulców. 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to że w układzie jest jakiś śmieć w oleju i blokuje on drożność układu, jednak nie zauważyłem żeby cokolwiek zostało wypchnięte do lejka w trakcie odpowietrzania. Kilkukrotnie próbowałem przepchnąć płyn w drugą stronę i również w ten sposób nic nie trafiło do strzykawki. 

Zacisk operuje normalnie, wysuw tłoków jest normalny, dźwignia hamulcowa pracuje normalnie, bez oporów przy naciśnięciu i po zwolnieniu.

Ktoś się spotkał z czymś takim?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...